43. ročník Behu okolo Liptovských Sliačov.

Dvestotridsaťdeväť pretekárov narátali v nedeľu 11. septembra organizátori 43. ročníka Behu okolo Liptovských Sliačov.

V poradí ôsme zastavenie Liptovskej bežeckej ligy nemalo chybu. Mužské a ženské kategórie, vedno s juniormi na vypísané trate (od 6000 m do 10 000 m) výstrelom zo štartovnej pištole „poslal“ miestny starosta a šéf organizačného výboru obľúbeného „cezpoľáku“ Milan Frič.

Na hlavnej „desiatke“ najrýchlejší bol Mikulášan Ondrej Tuka, momentálne člen Ski Team – u Štrbské Pleso, ktorý triumfoval spôsobom štart – cieľ a stal sa víťazom mužskej kategórie do 39 rokov. Druhá priečka v absolútnom poradí patrila Ľubošovi Kováčikovi, ktorý dobehol s päťsekundovou stratou a bol prvý do 49 rokov. Ako tretí cieľom nosnej dištancie prešpurtoval 26 – ročný Michal Rajniak z Liptovského Mikuláša, ktorého doménou v súčasnosti sú extrémne preteky z portfólia Sparta Race. To bývalému bežkárovi z Tatrana Hybe vynieslo ešte striebro do 39 rokov.

Už žien nič nové, znovu sa na najvyšší stupienok postavila Martinčanka Kataríny Paulínyová, víťazka od 35 do 49 rokov. Našej reprezentantke v behu na lyžiach Anete Smerčiakovej z KBL Jasná patrila celkove druhá priečka a prvá do 34 rokov. „Naj“ trojku uzatvorila druhá do 49 rokov domáca Danka Hanulová.

Vo veľmi ťažkých podmienkach na behanie, keď teplota vzduchu atakovala 30°C ŠK Kriváň reprezentovali 5 bežci: Pavol Bačík, Martin Jančuška, Michal Húska, Stanislav Repček a Ivan Seman. Michal Húska absolvoval túto trať 1 krát, ostatní bežci sa vrátili do známeho prostredia. Najlepšie umiestneie dosiahol Ivan Seman ktorý obsadil 3. miesto v kategórii nad 70 r. Pavol Bačík si oproti minulému roku zlepšil čas o 2 minúty, Michal Húska si stanovil základný čas, Martina Jančuška brzdili na trati kŕče a Stanislav Repček absovoval trať v rámci svojich možností.