Až päť vytrvalcov z ŠK Kriváň pretekalo na triatlone na záverečnom podujatí série 123athlon.

25. augusta sa na Maríne Liptov v Bobrovníku uskutočnilo posledné kolo série 123athlon. Na záver celého podujatia čakal na športovcov najťažší pretek, kombinácia plávanie, cyklistika a beh. Parametre boli nasledovné: 500 m plávanie, 13,5 km bicykel a 6 km beh. ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová na tomto podujatí reprezentovalo až 5 pretekárov: Pavol Bačík, Martina Bellušová, Michal Húska, Matúš Sipko a Michal Vechter. Všetci piati sa zúčastnili aj predchádzajúcich dvoch podujatí Nigth Run v Liptovskom Mikuláši a cross duatlonu na Malinom Brde. Veľkým želiezkom v ohni bola Martina Bellušová ktorá bola pred posledným podujatím na priebežnom prvom mieste medzi ženami a obhajovala minuloročné celkové víťazstvo. Michal Húska a Michal Vechter sa v minulosti už tiež zúčastnili triatlonových pretekov, pre Pavla Bačíka a Matúša Sipka šlo o premiéru na takomto podujatí.

Na štart pretekov sa celkove postavilo 153 jednotlivcov a z toho bolo 132 mužov a a 21 žien. Preteky boli výrazne ovplyvnené zmenou počasia a hlavne výdatným dažďom v piatok deň pred samotným štartom kvôli ktorému bola zmenená trasa preteku. Cyklistická a bežecká trať boli skrátené o časť vedenú po nespevnenej ceste na vrchol vyvýšeniny Tvarožná nad Bobrovníkom z dôvodu ochrany zdravia a bezpečnosti pretekárov. Oproti tomu organizátori predĺžili plaveckú časť na cca. 700 metrov aby kompenzovali stratu na cyklistickej a bežeckej časti. Našťastie v deň preteku sa počasie zlepšilo a aj keď celý deň mrholilo, podmienky boli priam ideálne. Teplota vody v Liptovskej Mare dosahovala príjemných 21°C a teplota vzduchu bola podobná. Viac menej všetci pretekári boli spokojný že nemusia absolvovať pretek v horúčave aká panovala posledné týždne.

Z našich vytrvalcov sa najlepší výsledok podaril dosiahnuť Michalovi Vechterovi ktorý zvládol celú trať za 1:08:32 a v celkovom poradí obsadil veľmi solídne 32. miesto.  Preteky sa mimoriadne vydarili aj Michalovi Húskovi ktorý trasu zvládol za 1:14:38 a v absolútnom poradí skončil 69-ty Martina Bellušová dosiahla výsledný čas 1:15:00 a skončila ako tretia medzi ženami, Pavol Bačík dosiahol výsledný čas 1:19:09 a skončil na 95-om mieste a Matúš Sipko preteky zvládol za 1:27:36 a skončil 123-tí. V cieli sme netrpezlivo čakali na vyhodnotenie celkového poradia športovcov ktorí absolvovali všetky 3 kolá série 123athlon. Všetci sme Maťke priali obhajobu minuloročného prvenstva, no bohužiaľ, Martina nakoniec obsadila celkovú 2. priečku, pričom na víťazku stratila len necelú minútku. Čo sa dá robiť, aj taký je šport, sláva víťazovi a druhé miesto v celkovom poradí je stále fantastický výsledok.