01.05.2015  majstrovský zápas  –  I. B trieda Žiaci    12. kolo     (dohrávka)

OŠK Liptovská Sielnica  –  ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová       0:5  (0:3)

Zostava + známka:

Purgat 7, Benikovský 8 (63´ Halík 7), Čajka 7, Rázga ©7, Rypák 7, A. Melek 7, Král 7, Machovec 7, Arató 7,

P. Melek 7 (60´ Dzuroška 7), Sokol 7 (61´ Hoza 7)

HODNOTENIE:  10-9 VYNIKAJÚCI, 8-7 NADPRIEMERNÝ, 6-5 PRIEMERNÝ, 4-3 PODPRIEMERNÝ, 2-1 VEĽMI SLABÝ

Najlepší hráči: Benikovský

Žlté karty:  neboli                                                             Červené karty:   neboli

Tento zápas bol dohrávkou 12. kola, ktoré bolo na začiatku jarnej časti odložené pre nepriaznivé počasie.

Po dlhšej dobe sme sa zišli v takmer kompletnom zložení, čo sa prejavilo na našej hre a aj na konečnom výsledku. V tomto zápase sa do hry už dostali aj niektorí hráči z našich Mladších žiakov.

Úvod zápasu nám vyšiel dokonale a už v 2. minúte po Rázgovej prihrávke Sokol prudkou strelou otvoril skóre. V 7. minúte vnikol z pravej strany do šestnástky Benikovský a dobrou strelou opečiatkoval brvno domácej bránky. Potom sa dianie trochu ustálilo, ale mali sme stále o niečo viac z hry. Domáce hrozby sme dokázali zachytávať, aj keď nie vždy tak, ako by sme si predstavovali… Súper nás ale vážnejšie nedokázal ohroziť.

V 32. minúte pridal náš druhý gól po samostatnej akcii Sokol a v poslednej minúte prvého polčasu ten istý hráč po dobrej akcii Krála s Machovcom pridal aj tretí náš gól.

Aj v druhom polčase bolo dianie na ihrisku podobné ako v tom prvom. Domáci síce mali snahu, ale nedokázali nás vážnejšie ohroziť.  My sme sa naopak snažili pridať aj ďalšie góly. Predviedli sme niekoľko dobrých akcií, s loptou na zemi, s rýchlou a presnou prihrávkou, niekedy aj na jeden dotyk. Treba však povedať, že sme mali aj akcie, ktoré sme úplne pokazili a loptu získal súper. V 55. minúte nám ale vyšla parádna rýchla akcia po pravej strane. Najskôr si loptu vymenili Arató s Machovcom. Po čiare si výborne nabehol obranca Benikovský, ktorý potiahol loptu a poslal prudký center do päťky domácich, kde si nabehol Sokol a bolo 4:0. Opäť minút po samostatnej akcii uzavrel celkové skóre zápasu svojim piatym gólom Sokol. V záverečnej desaťminútovke dostali príležitosť aj hráči z lavičky, ktorí ešte hrávajú za našich Mladších žiakov. To je veľmi dobre, že chcú a neboja sa postaviť na ihrisko a hrať futbal aj medzi staršími hráčmi. Príležitostí budú časom určite dostávať viac a viac…

Tréner Pavol Demenčík:  Výsledok dobrý, hra no…?… Striedali sme lepšie momenty s tými horšími. Našťastie tých lepších sme mali o niečo viac a dali sme aj góly. Keď sme dali loptu na zem a nesplašili sme sa a boli sme v pohybe, podarili sa nám dobré akcie, niektoré aj na jeden dotyk. Naopak hodne sme aj pokazili a loptu tak darovali súperovi.

V nedeľu cestujeme na susedské derby do Bobrovca, čo nebude ľahký zápas. Tak dúfam, že budeme všetci a všetci prídu pripravení. Pretože je to derby a ako sa hovorí „derby dopredu nikdy nemá víťaza“!