12.04.2015 majstrovský zápas – I. B trieda Žiaci 13. kolo

ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová – TJ Družstevník Kvačany 3:0 (2:0)

Góly: 15´a 65´ Arató, 17´ Benikovský

Zostava + známka:

Purgat 8, Halík 6, Čajka 8, Rázga 4, Rypák 7, A. Melek 8, Benikovský 8, Arató 8, Selčan 7, Dzuroška 7, Kubinčák 6,

HODNOTENIE: 10-9 VYNIKAJÚCI, 8-7 NADPRIEMERNÝ, 6-5 PRIEMERNÝ, 4-3 PODPRIEMERNÝ, 2-1 VEĽMI SLABÝ

Najlepší hráči: Benikovský, Arató, Čajka

Žlté karty: neboli Červené karty: neboli

Pred týmto stretnutím boli odovzdané aj ceny pre najlepších hráčov žiakov a prípravky za rok 2014. Dúfame že ceny, ktoré dostali jednotlivý hráči budú pre ostatných motiváciou aby v budúcnosti mohli získať niečo podobné aj oni. Samozrejme dúfame, že oceneným nestúpne sláva do nosa a budú aj naďalej pokračovať v načatej práci. Ocenení hráči boli za žiakov Marek Rázga a Martin Čajka. Za prípravku Janko Halík, ktorý už niekoľkokrát nastúpil ako hráč aj za mužstvo žiakov.

Na tento zápas sme sa zišli ledva jedenásti a chýbali nám tak viacerí kľúčoví hráči. Pre chorobu nemohol prísť Machovec, pre zranenie členka Sokol, chýbal aj Král a nevedno prečo neprišiel ani P. Melek. Pomôcť nám tak museli hráči z mladších žiakov Halík s Dzuroškom, ktorým za to patrí poďakovanie. Súper tiež pricestoval prakticky s mladšími žiakmi.

Od začiatku zápasu sme boli aktívnejší. Už v 3. minúte založil akciu Rázga, lopta sa dostala k Aratóvi, no ten mieril nad. V 7. minúte sa z ľavej strany dostal do súperovej šestnástky Benikovský, ale trafil len bočnú sieť. Mali sme hernú prevahu a útočnú snahu hostí sme dokázali včas zachytávať. V 13. minúte po pravej strane dobre potiahol náš útok, stopér Čajka, centrovanou loptou našiel Aratá, ten ale zasa namieril vedľa. Arató si všetko vynahradil v 16. minúte, keď priamo z rohu prekonal brankára hostí. O dve minúty sme sa radovali z druhého gólu. Strelou k ľavej tyči zvýšil naše vedenie Benikovský, ktorý tak dal svoj prvý gól v našom drese, ku ktorému mu gratulujeme. Do konca prvého polčasu sme kontrolovali dianie na ihrisku a súpera sme k ničomu vážnejšiemu nepustili.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Postupne nám síce ubúdali sily, ale vzadu sme mali stopéra Čajku, ktorý bezchybne vyriešil všetku súperovu snahu o ohrozenie našej bránky. V strede zálohy zasa výborne, na obidve strany rozdával lopty Benikovský, ktorý bol v tomto zápase tvorcom našej hry. Na pravej strane zálohy sa dobre snažil nabiehať A. Melek. V 65. minúte Arató svojim druhým gólom definitívne rozhodol o našom víťazstve…

Tréner Pavol Demenčík: Mrzia ma choroby, zranenia a aj prístup hráčov, ktorí sa len tak jednoducho rozhodnú, že na zápas nejdú. Chýba zodpovednosť voči spoluhráčom, tímu aj celému klubu. Bez toho to fungovať nebude. A to sa nám v zápase navyše zranil brankár Purgat, ktorý dochytal len zo sebazaprením.

Napriek tomu sme vyhrali! A to vďaka tomu, že už pred zápasom sme si v šatni všetci povedali, že nie sme žiadny slabosi a my sa len tak nevzdáme, aj keď sme sa nestretli v najsilnejšom zložení. Bez chýb to určite nebolo, ale podali sme tímový výkon a to rozhodlo o našom úspechu! Akurát náš kapitán Rázga v tomto zápase akosi nešiel príkladom, skôr naopak, možno nemal svoj deň…

Dušan Gregor  – oceneným hráčom srdečne gratulujem.

Tréningy Mladší aj Starší žiaci stále v UTOROK, STREDA a PIATOK o 16.30 hod.