FC 34 LM Palúdzka  –  ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová      5:0  (2:0)

Zostava + známka:

Král 9, Benikovský 9, Čajka © 9, Rázga 9, Rypák 9, A. Melek 9, Machovec 9, Arató 9,

P. Melek 9 (65´M. Kubinčák 9), Halík 9 (60´D. Kubinčák 9), Králik 9 (56´Cupra 9)

HODNOTENIE:  10-9 VYNIKAJÚCI, 8-7 NADPRIEMERNÝ, 6-5 PRIEMERNÝ, 4-3 PODPRIEMERNÝ, 2-1 VEĽMI SLABÝ

Najlepší hráči:  Král, Machovec, Rázga

Žlté karty:  neboli                                         Červené karty:   neboli

Bohužiaľ, ani v tomto zápase, v ktorom sa hralo o prvé miesto v tabuľke, sme nemohli nastúpiť v najsilnejšom zložení. Citeľne nám chýbali zranení hráči Purgat a Sokol, ktorí obidvaja veľmi chceli v tomto zápase nastúpiť. Takýto prístup hráčov k zápasu sa veľmi cení, zranenia im však nastúpiť ešte nedovolili. V zápase tak dostali možnosť aj viacerí hráči z Mladších žiakov, ktorí svojím výkonom určite nesklamali. Navyše tiež pre zranenie len zo sebazaprením odohral celý zápas náš kapitán Čajka.

Domáca Palúdzka mala v celom zápase jasnú územnú aj hernú prevahu. My sme sa súperovi snažili znepríjemňovať život okamžitým napádaním, so snahou získať loptu, alebo aspoň prerušiť hru. Prvý polčas sme prehrali 2:0. Viac krát nás svojimi zákrokmi podržal brankár Král a aj naši obrancovia niekoľkokrát odvracali hroziace nebezpečenstvo.

V druhom polčase sa obraz hry prakticky nezmenil, a fyzicky vyspelejší súper dobíjal našu bránku. My sme sa počas celého zápasu nevzdávali a snažili sme sa odolávať tlaku domácich. To sa nám aj v celku darilo, aj keď sme v 54. minúte dostali tretí gól. V úplnom závere už mali naši hráči toho plné zuby a na chvíľu poľavili v sústredení sa na dianie na ihrisku. Súper to okamžite využil a v poslednej minúte a v nadstavenom čase sme trochu zbytočne dostali dva lacné góly. Z Palúdzky sme nemuseli odchádzať až s takou vysokou prehrou.

Tréner Pavol Demenčík:  Hráčom nemám čo vyčítať. Možno len škoda toho záveru zápasu, kde sme už nemuseli dostať dva zbytočné góly. Ale máme aspoň ponaučenie že zápas sa končí až vtedy, keď to rozhodca zapíska. Dovtedy musíme byť stále sústredení na hru. Nesmieme poľaviť a musíme vydržať hrať až do úplného konca aj keď na tabuli svieti posledná minúta.

Hráči dokázali, že aj napriek tejto prehre sme silný tím a dobrý kolektív. Nepočul som jedno zlé slovo, nikto nefrflal, nenadával a hlavne nikto sa nevzdal. Hráči sa povzbudzovali, dokázali sa organizovať a makali jeden za druhého. Presne tak ako to má dobrom mužstve vypadať. Aj keď sme boli pod tlakom, dokázali sme hrať rozumne v obrane a často krát v zálohe s dobrou myšlienkou pri rozohrávke a posúvaní lôpt do strán, alebo do priestoru smerom dopredu.