Bežci opäť v akcii, pre klub vybojovali kompletnú medailovú zbierku…

Pomerne chladný víkend využili naši bežci  na posledný test svojej výkonnosti pred vrcholom sezónny Medzinárodným maratónom mieru v Košiciach. V sobotu 23.9. 2017 sa vo Vysokých Tatrách konal 23. ročník memoriálu Pavla Antala a v nedeľu 24.9. 2017 sa v Závažnej Porube uskutočnilo už 46. ročník najstaršieho behu na Liptove- Beh okolo Poludnice- memoriál Štefana Kubovčíka. Na obidvoch športových podujatiach sa úspešne prezentovali aj bežci ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová.

23. ročník memoriálu Pavla Antola je tradičný horský beh so štartom na Štrbskom plese a s cieľom na Popradskom plese. Pretekári štartovali spred hotela Patria, bežali 1 kolo okolo Štrbského plesa a cez turistický chodník prebehli k Popradskému plesu ktoré tiež 1 krát obehli. Celková dĺžka preteku je 8 kilometrov a prevýšenie 250 metrov. Povrch je pomerne náročný, hlavne časť po turistickom chodníku je ťažká a vyžaduje si veľkú pozornosť aby nedošlo k úrazu. Uplynulý 23. ročník bol špecifický nepriaznivým daždivým počasím ktorý bol príčinou nižšej účasti. Na štart sa aj tak postavilo 90 pretekárov medzi ktorými nechýbala aj naša Martina Bellušová ktorá na tejto trati obhajovala minuloročnú striebornú priečku. V ťažkých podmienkach na klzkej trati z toho nakoniec bol rovnaký výsledný čas ako minulý rok a konečné tretie miesto. S časom 39:05 min. zvíťazila Romana Gejdošová z Triatlonovéku klubu Košice, 2. miesto obsadila s časom 40:03 min. Timea Mihoková z BK Poprad a naša Bellušová obsadila tretiu priečku s časom 44:46.

Trasa preteku Memoriál Pavla Antala.

Bežci pretekali priamo na turistickom chodníku.

Sychravé počasie a dážď sťažili podmienky, tie boli ale pre všetkých rovnaké.

Na záver preteku bežci obehli 1 krát okolo Popradského plesa.

Víťazné trio v hlavnej ženskej kategórii.

Výsledková listina hlavnej ženskej kategórie.

V nedeľu 24.9. 2017 sa uskutočnil 46. ročník lesného behu lyžiarov Okolo Poludnice. Najstarší lesný beh na Liptove sa tento rok pridal medzi podujatia Liptovskej bežeckej ligy a my sme si ho zvolili ako generálku pre Medzinárodným maratónom mieru. Náročný vysokohorský beh má dĺžku 18 kilometrov a prevýšenie „výživných“ 877 metrov s najvyšším bodom nad sedlom Kúpeľ. Štart preteku bol v priestoroch areálu bežeckého lyžovania Závažná Poruba odkiaľ bežci bežali smerom do Iľanovskej doliny, ďalej asfaltovou cestou popod skalný útvar Vráta k turistickému chodníku vedúcemu do sedla Pod Kúpeľom, ďalej hrebeňom hory do sedla Rakytovica s následný prudkým zbehom po turistickom chodníku k zotavovni Jaslovské Bohunice a popri zjazdovke do cieľa preteku. Počasie na pretek bolo ideálne, nepršalo, nefúkal vietor, jediným problémom bola rozmočená trať ktorá bola nebezpečná hlavne počas prudkého zbehu. Na pretekoch náš klub reprezentovali piati bežci: Pavol Bačík, Martina Bellušová, Viliam Camber, Michal Húska a Ivan Seman. Štartovné pole na hlavnej 18 kilometrovej trase ovplyvnilo neisté počasie a paralelné preteky pre hobby bežcov ne kratšej 7 kilometrov dlhej trati. Našim reprezentantom sa v LBL-ke už tradične veľmi darí a ináč tomu nebol ani v Závažnej Porube. Martina Bellušová aj Ivan Seman získali zlatú medailu, Viliam Camber pridal striebornú. Camber mal trocha smolu keď ho od prvého miesta delili len tri sekundy, v cieli bol ale aj tak veľmi spokojný, keďže sa veľmi priblížil k svojmu silnému súperovi zo Žiliny, bývalému maratóncovi Štefanovi Svitákovi zo Žiliny a možno v ďalšom kole ho Viliam už aj porazí. V hlavnej mužskej kategórii obhájil prvenstvo domáci pretekár Matej Petrovič zBK Opalisko ktorý trať zvládol za 1:21:42. Druhý skončil Pavel Beťko 1:26:28 a tretie miesto obsadil Roman Trtek z Filištín team za 1:26:38. Náš Michal Húska obsadil 13. miesto s výsledným časom 1:55:38. V mužskej „B“ kategórii mužov 40-49 ročných bežal Pavol Bačík. Veteránsku kategóriu ovládol Pavel Říha ktorý preteky zvládol za 1:36:29. Bačík s výsledným časom 1:51:09 obsadil 6.-tu priečku v strede štartového poľa.

Trasa preteku je vyznačená fialovou farbou.