CROSS DUATLON Ružomberok

Dnes sa uskutočnilo 2. kolo trojdielnej série 123athlon- CROSS DUATLON v Ružomberku v Hrabove. Pretekárov čakala kombinácia 4,5 km dlhej jazdy na bicykli z Hrabova na Malino Brdo a následne 4,5 km dlhý cross beh v okolí medzistanice lanovky na Malinom Brde. Obidve časti preteku boli pomerne náročné, celkové prevýšenie dosiahlo 472 metrov. Podmienky na pretekanie znepríjemnila aj vysoká teplota vzduchu ktorá bežcov pripravila o veľa energie.

Napriek ťažším podmienkam sa o 9-tej ráno postavilo na štart  133 pretekárov z celého Slovenska. ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová reprezentovalo 7 vytrvalcov: Pavol Bačík, Martina Bellušová, Michal Húska, Jaroslav Kutnár, Matúš Sipko, Michal Vechter a Jana Vechterová. Práve Pavol Bačík a Peter Adamčík vyrazili spoločne na trať ako prvá dvojica za ktorou pokračovali ďalší pretekári v minútových. intervaloch. Celkovým absolútnym víťazom sa stal známi vytrvalec Andrej Paulen z Fatra team ktorý zdolal trať v neuveriteľnom čase 38:37. V absolútnom poradí ženských kategórií zvíťazila ešte len juniorka Nora Jegušová z Iglovia Spišská nová Ves s výsledným časom 52:51. Medzi ženami zvíťazila Veronika Váleková z TJ Družba Smrečany-Žiar. S výsledným časom 57:21 len o dve sekundy porazila našu Martinu Bellušovú a tak sme získali cennú striebornú medailu. Martina bola samozrejme troška sklamaná, veď 2 sekundy sú úplne zanedbateľné, na druhej strane sa potešila že sa po 2. kole dostala na priebežné 1. miesto celkového poradia celej série s takmer 4 minútovým náskokom pred druhou Slávkou Mlynčekovou z ŠK Copy servis Liptovský Mikuláš.

Ostatní bežci majú za sebou tiež pekné výsledky. Najkvalitnejší výkon predviedol už tradične náš momentálne najlepší pretekár Michal Vechter (54:56).  Pavol Bačík sa umiestnil v prvej tretine štartového poľa (59:12) a obidvaja splnili svoj cieľ dostať sa pod 1 hodinu. Veľmi spokojní bol v cieli aj Jaroslav Kutnár pre ktorého to bol prvý duatlon v živote. Matúša Sipko statočne bojoval s veľkou horúčavou a nakoniec si došiel do cieľa po zaslúženú účastnícku medailu.

25.8. 2018 sa bude konať posledné kolo série. triatlon v Bobrovníku so štartom aj cieľom na Maríne. Čaká nás 500 metrov plávanie. 15 km cyklistika a 5 km beh. Určite to nebudú jednoduché preteky ale veľmi sa na ne tešíme a hlavne držíme palce Martine Bellušovej aby si udržala svoje priebežné 1. miesto v celkovom poradí.

Zľava spokojní vytrvalci v cieli: Jaroslav Kutnár, Pavol Bačík, Martina Bellušová, Michal Húska a Michal Vechter