Blog

Bežecký oddiel ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová má za sebou prvú polovicu svojho súťažného kalendára. Prvý polrok bol pre náš oddiel veľmi úspešný. Celkovo máme 28 členov, z toho šestnásti patria do organizačného výboru našej Ondrašovkej horičky a dvanásti sú aktívny bežci. V prvom polroku sme prijali 4 nových členov a ozvali sa aj ďalší bežci ktorý by mali záujem reprezentovať ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová. Momentálne sme najväčším bežeckým oddielom v celom Liptove. Okrem širokej členskej základne sa môžme pochváliť aj peknými výsledkami. Od prvého preteku z 15.3. 2017  sme sa zatiaľ zúčastnili na ďalších 15 podujatiach z ktorých sme si priniesli 1 zlatú, 2 strieborné a 7 bronzových medailí čo je slušná zbierka. Dobré výsledky sa prejavili aj vo vysokom postavení našich bežcov v priebežnom poradí Liptovskej bežeckej ligy ktorá je zastrešená pod Olympijským klubom Liptova. Po piatom kole sú v priebežnej tabuľke naši Martina Bellušová s Viliamom Camberom na  1. mieste a Pavol Bačík s Ivanom Semanom na druhom mieste čo sú výborné výsledky.

Určite sa tešíme aj na druhú polovicu sezóny ktorá bude zameraná na vytrvalostné preteky. Čakajú nás náročné  podujatia Zúčastníme sa na minimálne 3 polmaratónoch: Popradský polmaratón v Poprade, STOP SHOP polmaratón v Liptovskom Mikuláši a Žilinksý polmaratón okolo vodného diela Žilina. Onedlho v  októbri sa až piati bežci pripravujeme na vrchol sezóny ktorým je zdolanie Košického maratónu na ktorý sa prakticky pripravuje už od marca. Okrem toho máme pred sebou ešte 8 kôl Liptovskej bežeckej ligy kde si chceme udržať svoje medailové postavenie.

Naše zanietenie pre vytrvalostný beh si všimli aj členovia OZ LIPA- Liptovský aktivisti. Na ich podnet sme absolvovali spoločné stretnutie kde sme diskutovali o možnostiach a podmienkach pre vykonávanie športových aktivít. Zhodli sme sa na tom, že príležitostí na športovanie je v súčasnej dobe dosť. Nemusí to byť hneď vytrvalostný beh Môžme hovoriť aj  o cyklistike, turistike, plávaní,… Horšie to je s voľným časom a s financiami pretože každý špás niečo stojí. Aj na základe našej diskusie nás na záver stretnutia  aktivisti z OZ LIPA prekvapili ochotou zakúpiť desiatim bežcom veľmi kvalitné bežecké bundy určené na celoročný tréning  s logom nášho ŠK Kriváň. Zároveň nám popriali veľa úspechov a v zdraví odbehaných kilometrov. Samozrejme, za takýto dar sme všetci veľmi vďačný.  Je určite dobré že odteraz budeme všetci bežci v jednotnom oblečení reprezentovať náš ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová.

10 ks. kvalitných bežeckých búnd v ktorých odteraz budeme reprezentovať náš ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová.

Až štyria naši pretekári získali medailu na 2. ročníku Behu oslobodenia Vlách. Bellušová, Camber a Seman získali striebornú a Bačík bronzovú medailu. Na fotke sú zachytení všetci štyria, Ivan Seman sa akurát chystá vystúpiť na stupeň víťazov.

Z Bodíc sme si zásluhou Martiny Bellušovej priniesli bronzovú medailu.

V Švošove sme získali bronzovú medailu zásluhou výborného výkonu Jany Camberovej.

Na Ondrašovskej horičke nás v v tvrdej konkurencii potešila Bellušová ktorá získala bronzovú medailu.

Na Night rune V Liptovskom Mikuláši získal Viliam Camber zlatú medailu.

Aj Martina Bellušová podala na Night rune v Liptovskom Mikuláši výborný výkon a získala striebornú medailu.

Základom dobre fungujúceho športového klubu boli vždy dobré vzťahy, naši bežci tvoria výborný kolektív.