Michal Vechter prvý krát na stupni víťazov v najsilnejšej „A“ kategórii.

V sobotu 8. septembra sa naši bežci zúčastnili nového horského behu Beh SNP v Liptovskej Tepličke. Nosnou myšlienkou tejto športovej udalosti bolo pripomenutie dôležitej udalosti v histórii slovenského národa a propagácia okolia Liptovskej Tepličky pre bežeckú komunitu. Športovci mali na výber z dvoch rozličných dĺžok- 21 km dlhý polmaratón s celkovým prevýšením 835 metrov alebo kratšiu 10 km dlhú trať s prevýšením 330 metrov.   My sme tento beh vzali ako výbornú prípravu na blížiaci sa Košický maratón  a zároveň sme boli veľmi zvedavý na samotnú trasu ktorá sľubovala beh terénom po horských lúkach v pomerne vysokej nadmorskej výške čo je pre vytrvalcov veľmi dôležitý typ tréningu a zároveň krásne výhľady na Vysoké Tatry. Spravili sme veľmi dobre, trasa preteku bola naozaj nádherná, stúpania boli plynulé a bežateľné, akurát pri výstupe na najvyšší bod preteku pod Panskou hoľou vo výške 1396 m.n.m. sme museli prejsť do zrýchleného kroku, ale prudké stúpanie malo len nejakých 150 metrov a bez problémov sme ho zvládli. samotné preteky mali veľmi vysokú úroveň, značenie trasy bolo vynikajúce a tak diváci ako aj organizátori povzbudzovali bežcov po celej trati. Náš bežecký oddiel reprezentovali štyria bežci: Pavol Bačík, Michal Húska, Martin Jančuška a Michal Vechter. Preteku sa zúčastnilo 40 pretekárov. Nižšia účasť bola spôsobená veľkým počtom pretekov v rovnakom termíne. Fantastický výsledok dosiahol Michal Vechter ktorý v najsilnejšej A kategórii obsadil krásne 3. miesto- prvé v jeho kariére… Škoda preškoda že s týmto umiestnením sme nerátali a z Liptovskej Tepličky sme odišli ešte pred vyhlásením výsledkov a tým pádom  Michal na „bedničku“ nevystúpil a nemáme preňho ani fotku na pamiatku. Pekný výsledok dosiahol aj Pavol Bačík ktorý vo svojej kategórii obsadil 6.miesto. Michal Húska bol taktiež veľmi spokojný, pred štartom sa pripravoval na čas do 3 hodín, nakoniec trasu zvládol za 2.09.35 a bol veľmi spokojný. Martin Jančuška zvolil kratšiu 10 km dlhú trasu, preteky zvládol za 1.03.25 a v cieli mu patrilo pekné 8. miesto s čím bol nadmieru spokojný.

Preteky hodnotíme veľmi pozitívne a s najväčšou pravdepodobnosťou sa na budúci rok opäť vrátime.