Starší žiaci 4.kolo

28.08.2016  majstrovský zápas  I. B trieda  U15  ŽIACI    4. kolo    sezóna 2016/2017

TJ Družstevník Kvačany  –  ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová    3:9  (1:5)

Góly:  4x Čajka st., 3x Gábor, 1x Maťko a Šumský

Zostava + známka:

Dráb 6, Králik 7, Kapalko 7, Rypák 7, Bobka 7 (44´Halík7), Čajka © 8, Gábor 8,

Lis 7 (54´Cupra 6), Maťko 7 (64´Hoza 6), Šumský 7 (44´Dzuroška 6),

Pavlík 7 (36´Čajka03 7),

Hodnotenie:  10-9 vynikajúci, 8-7 nadpriemerný, 6-5 priemerný, 4-3 podpriemerný, 2-1 veľmi slabý

Najlepší hráči:  Gábor,

Žlté karty:  neboli                  Červené karty:   neboli

V úvodných minútach sa hral vyrovnaný futbal. V 7. minúte zahrávali domáci priamy kop, ale našu bránku netrafili. V 13. minúte ukázal svoj dôraz Maťko keď sa nebojácne predral cez vysokých súperových obrancov a dal náš prvý gól. Už o minútu sa do čistej šance dostal náš kapitán Čajka st., ale ani na dvakrát nedokázal prekonať domáceho brankára. V 15. minúte sme zahrávali priamy kop. Loptu si postavil Gábor, umiestnenou strelou nedal brankárovi šancu a viedli sme 2:0. Náš tretí gól pridal v 17. minúte znovu Gábor, keď sa presadil po samostatnej akcii. Hru sme aj naďalej mali pod kontrolou. Domáci sa snažili len nakopávať lopty na svojho rýchleho útočníka, ale tieto ich pokusy dokázala naša obrana spoľahlivo riešiť. V 25. minúte sa znovu presadil Gábor, keď strelou z dvadsiatich metrov zvýšil náš náskok už na 4:0 a v zápase tak zaznamenal hattrick. Piaty gól do súperovej siete pridal v

31. minúte po krížnej strele Čajka st. Dve minúty pred koncom prvého polčasu sme dovolili súperovi znížiť. Domáci rýchlo zahrali priamy kop a poslali do brejku svojho útočníka, ktorého naši obrancovia už nedokázali zastaviť…

Výborne nám vyšiel vstup do druhého polčasu. Najskôr, v 38. minúte potiahol akciu po ľavej strane striedajúci Čajka03. Pred bránkou našiel voľného Šumského a ten pridal náš šiesty gól. O tri minúty po Gáborovom rohu dorazil hlavou loptu do siete Čajka st. V 43. minúte ten istý hráč po Gáborovej prihrávke definitívne zrazil súpera na kolená. Domácich sme pritlačili a hralo sa len v blízkosti šestnástky Kvačian. Pozabudli sme však na obranu, čo domáci po rýchlych brejkoch dokázali využiť na strelenie dvoch gólov do našej siete. Desať minút pred koncom zápasu sa po samostatnej akcii presadil svojím štvrtým gólom v zápase Čajka st. Potom sa zápas už len dohrával a z Kvačian sme si odviezli víťazstvo.

Tento týždeň bude tréning len v utorok.!

Vo štvrtok máme doma zápas – dohrávka so Svätým Krížom.

V nedeľu potom tiež doma zápas s Ploštínom.

Slovo trénera:   V tomto zápase sme dali veľa gólov čo je potešiteľné. Nevyhli sme sa však chybám a všetky tri góly ktoré sme dostali boli zbytočné. Musíme si na takéto veci dať pozor, pretože v zápasoch zo silnejšími súpermi sa nám to môže vypomstiť. Trochu sme sa prispôsobili nakopávacej hre domácich. Myslím, že máme mužstvo nato, aby sme dokázali hrať viac po zemi, hrať viac kombinačný futbal. Dúfam, že to ukážeme v nasledujúcich dvoch zápasoch na domácom ihrisku.