01.09.2016  majstrovský zápas  I. B trieda  U15  ŽIACI

ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová  –  OŠK Svätý Kríž    12:0  (5:0)

Góly:  5x Čajka st., 2x Lis, 1x Labaška, Čajka03, Pavlík, Dzuroška, Rypák

Zostava + známka:

Dráb 7, Králik 7 (52´Dzuroška 7), Rypák 7, Šumský 7, Halík7 (52´Cupra 7),

Bobka 7 (57´Kubinčák 7), Čajka © 7, Pavlík 8, Lis 7, Čajka03 8 (57´ Medla),

Labaška 7,(41´Hoza 7),

Hodnotenie:  10-9 vynikajúci, 8-7 nadpriemerný, 6-5 priemerný, 4-3 podpriemerný, 2-1 veľmi slabý

Najlepší hráči:  Pavlík, Čajka03,

Žlté karty:  neboli                  Červené karty:   neboli

Už v 2. minúte mal šancu Bobka, ale v rozhodujúcej chvíli zle trafil loptu. O minútu unikol Čajka st. a strelou z uhla trafil spojnicu bránky hostí. V 12. minúte otvoril skóre Labaška, ktorý sa najlepšie zorientoval v bránkovisku a dotlačil loptu do siete. V 15. minúte sme po faule na prenikajúceho Lisa kopali pokutový kop, ktorý náš kapitán Čajka st. bezpečne premenil. V 17. minúte sa po Bobkovej prihrávke nádherne uvoľnil Čajka03, dostal sa do šance, ktorú umne premenil na náš tretí gól. Hralo sa väčšinou len na polovici hostí. V 24. minúte sa po Králikovom rohu dostal k odrazenej lopte Čajka st. a zvýšil naše vedenie na 4:0. V poslednej minúte sa do streleckej listiny konečne zapísal aj Pavlík, pre ktorého to bol prvý gól v našom drese.

V 37´ na 6:0 zvyšoval Čajka st. keď mu nabíjal Bobka. O päť minút znovu Čajka st. krížnou strelou pridal náš ďalší gól. Postupne sa do hry začali dostávať aj hráči z lavičky. Na našej hre sa nezmenilo nič a stále sme pokračovali v tlaku. Na 8:0 zvyšoval po skrumáži pred súperovou bránkou Lis. V posledných desiatich minútach sme pridali ešte ďalšie góly, keď sa postupne presadili Čajka st., Lis, Dzuroška a skóre uzavrel v poslednej minúte Rypák.

Už v nedeľu nás však čaká náročnejší súper, keď doma privítame nevyspytateľný Ploštín. A to už bude o hodne náročnejší zápas…

Slovo trénera:   Znovu sme dali veľa gólov. Súper nás ale moc nepreveril. Dobré bolo to, že aj pri našom vysokom náskoku a veľkej prevahe, sme až do konca zápasu dokázali udržať celoplošnú kombinačnú hru. Nikto nesebčil, ba naopak bolo vidieť, že všetci hráči na čele s kapitánom Čajkom st, sa snažili zapájať do hry aj svojich mladších spoluhráčov…