Turnaj mladších žiakov

Liptov Cup Stankovany 2016 – futbalový turnaj Mladších žiakov ročníka 2007 a mladší.

V sobotu 13.08.2016 sme sa s našimi najmladšími žiakmi ročníka 2007 a mladší, zúčastnili na veľmi dobre obsadenom turnaji Liptov Cup v Stankovanoch. Našim zámerom na tomto turnaji bolo dať šancu hráčom, ktorí v zápasoch počas minulej sezóny dostávali menej príležitostí a tak isto vyskúšať niektorých nových hráčov, ktorí k nám pribudli teraz, počas nášho Futbalového leta. Už v základnej skupine nás čakali atraktívni súperi. Jeden zápas trval 1 x 20 minút.

Účastníci turnaja:

Skupina "A"

Kysucké Nové Mesto, Liptovská Ondrašová, TJ Smržice (ČR), Bytča, Príbovce, Dolný Kubín

Skupina "B"

Juventus Žilina, Ľubochňa/Stankovany, Príbovce 2, Rajecké Teplice/Konská, Námestovo,

FŠ Mareka Hamšíka BB,

Náš klub reprezentovali títo hráči:

Labaška, Machovec, Medla, Novotný, Plauter, Šlauka, Matej, Stolár, Vyskočil, Berko, Šuňa,

Výsledky nášho družstva:

Kysucké Nové Mesto – L. Ondrašová  1:2

L. Ondrašová – Bytča  1:4

Smržice – L. Ondrašová  4:1

L. Ondrašová – Dolný Kubín  2:2

Príbovce –  L. Ondrašová  4:1

V prvom zápase sme nastúpili proti Kysuckému Novému Mestu. Prehrávali sme, ale nakoniec sa nám po dobrom výkone podarilo výsledok otočiť a vyhrali sme. Naše góly strelili Vyskočil a Medla. Na konci nám s uznaním gratuloval aj súper.

V druhom zápase nás čakala Bytča. Tu bol náš súper jasne lepší a zaslúžene nad nami zvíťazil. Náš gól dal Plauter.

V treťom zápase sme nastúpili proti zahraničnému súperovi z Českej republiky – TJ Smržice. Súper bol v prvých minútach lepší a dal nám aj gól. Potom sme hru vyrovnali. Nasledujúcich desať – dvanásť minút sme boli lepší a podarilo sa nám aj vyrovnať. Gól opäť strelil Plauter. Bohužiaľ v posledných minútach sme urobili viacero chýb. Súper ich dokázal využiť a strelil nám ešte tri góly. Aj napriek tomu a vzhľadom aj na priebeh hry, bola táto prehra pre nás krutá.

Vo štvrtom zápase s Dolným Kubínom sme tiež mali herne navrch. Síce sme prehrávali, ale trpezlivou hrou sme dokázali výsledok otočiť. Nakoniec sme len remizovali. Obidva naše góly vsietil Vyskočil.

V poslednom zápase nás čakali silné Príbovce. Premiešali sme zostavu a viacerí hráči si vyskúšali zahrať aj na iných postoch. Navyše sa nám zranil inak výborne chytajúci brankár Šuňa. Súper bol lepší a zaslúžene zvíťazil.

V prestávkach medzi zápasmi sa hráči zabávali na nafukovacom hrade. Sledovali rôzne ďalšie súťaže, alebo iné atrakcie. Niektorí si domov odniesli aj zaujímavé suveníry. Po turnaji si viacerí pochutili na cukrovej vate alebo iných pochúťkach. V prijemnom počasí sa táto akcia určite vydarila. Aj pre trénerov splnila presne zamýšľaný cieľ, ktorým určite neboli výsledky. Aj oni odchádzali s turnaja spokojný, pretože si priamo v zápasoch mohli urobiť obraz o všetkých hráčoch…