U11 na finálovom turnaji LFZ 1. miesto a postup na krajské kolo do Žiliny!

V sobotu 16.03.2019 sme sa s našim mužstvom kategórie U11 zúčastnili na finálovom halovom turnaji, ktorý sa uskutočnil v telocvični ZŠ Klačno v Ružomberku. Turnaj usporiadal Liptovský futbalový zväz v rámci zimnej halovej sezóny žiakov.

Hralo sa systémom 4 + 1 a zápasy trvali 2 x 10 minút. V Ružomberku sa odohrala už konečná, finálová časť, z ktorej len víťaz postúpil do krajského finále. To sa uskutoční o týždeň v NEDEĽU 24.03.2019 na hlavnom ihrisku štadióna MŠK Žilina.

Na finálovom turnaja sa zúčastnili:
L. Ondrašová, Bešeňová, Kráľova Lehota, Ľubochňa

Náš klub reprezentovali títo hráči:
Krajčí, Krajčuška, Kutnár, Matej, Perun, Staroň, Vyskočil, Berko, Frič, Kmeť, Kloták,

Naše výsledky:
Ondrašová – Ľubochňa 4:0
Ondrašová – Kr. Lehota 5:1
Bešeňová – Ondrašová 0:2

Celkové poradie:
1. Liptovská Ondrašová, 2. Bešeňová, 3. Ľubochňa, 4. Kráľova Lehota

V úvodnom zápase sme sa stretli s Ľubochňou. V prvom polčase sme podali nevýrazný výkon. Tesne pred jeho koncom otvoril skóre dôležitým gólom Frič. Hneď v úvode druhého polčasu pridal náš druhý gól Vyskočil. Boli sme lepší a ďalšie naše góly pridali Krajčuška a Perun.

V druhom zápase s Kráľovou Lehotou už bol náš výkon lepší. Od začiatku sme hrali svoju hru a postupne sme súperovi nastrieľali päť gólov. Naše góly dali 3x Krajčuška a 2x Perun.

V poslednom najdôležitejšom zápase sme sa stretli s Bešeňovou, ktorá postavila vyšších a fyzicky silnejších hráčov. Presadzovali sme sa ťažšie, no naši chlapci sa nezľakli a Bešeňovú sme k ničomu nepustili. Na rozdiel od nášho súpera sme boli futbalovejší a aj celkovo lepším mužstvom. Skóre otvoril Krajčuška a poistný druhý gól pridal z nariadenej penalty Vyskočil.

Na záverečnom vyhodnotení, náš kapitán Marek Staroň prevzal z rúk predsedu ŠTK LFZ víťazný pohár za celkové 1. miesto. Za najlepšieho hráča celého turnaja bol vyhlásený náš Patrik Perun a najlepším strelcom sa stal tiež náš hráč Pavel Krajčuška. Najlepším hráčom nášho tímu sa stal Adam Vyskočil.

Na tomto turnaji sme sa stali celkovými víťazmi zimnej halovej sezóny LFZ, teda v kategórii U11 Majstrami Liptova. To znamená, že sme postúpili na záverečný turnaj regionálnych futbalových zväzov Stredoslovenského kraja do Žiliny. Na tomto turnaji budeme reprezentovať nie len náš klub, ale ako výber Liptova aj Liptovský futbalový zväz. Tento turnaj sa uskutoční už budúcu NEDEĽU na hlavnom ihrisku futbalového štadióna MŠK Žilina.