U11 – úspech na Vianočnom turnaji v Dražkovciach.

V sobotu 21.12.2019 sme sa s našou U11-stkou už štvrtý krát po sebe zúčastnili na halovom
Vianočnom turnaji v Dražkovciach/Diakovej pri Martine. Turnaj sa opäť odohrával v pre nás
už známom prostredí tamojšej modernej športovej haly. Ako vlaňajší víťaz, sme tak na turnaji
obhajovali minuloročné prvenstvo. Hralo sa systémom 4+1, každý s každým, 1x 20 minút.

Ondrašová – Dražkovce 1:0

V prvom zápase sme sa stretli s Ďanovou. Súper nekládol veľký odpor a my sme pohodlne
zvíťazili. Naše góly dali 1x Šuňa a 3x Berko. Za zmienku stojí tretí gól Matúša Berka, ktorý
dal efektne parádnymi nožničkami.

Druhý zápas s Vrútkami bol v prvých minútach vyrovnaný. Postupne sme však prebrali
iniciatívu a súperovi nastrieľali päť gólov. Vrútkam s podarilo v závere znížiť po našej chybe
v obrane. Naše góly dali 1x Trochta, 2x Berko a 2x Frič.

V treťom zápase s Ľubochňou sa hralo „hore – dole“. Viac sa odkopávali lopty ako hral
futbal. Keďže ani jednému so súperov sa nepodarilo dať gól, zápas sa skončil remízou.

V poslednom zápase sme sa o 1. miesto stretli s domácimi Dražkovcami, ktoré zatiaľ všetky
zápasy vyhrali. Zápas mal výborné tempo a nasadenie z obidvoch strán. Ku kvalite tohto
zápasu prispel svojím výborným výkonom aj hlavný rozhodca. Zdalo sa, že aj tento zápas sa
skončí bezgólovou remízou. Minútu pred koncom však svojím dôrazom využil zaváhanie
súperovho brankára Berko a jediným gólom tak rozhodol nielen o našom víťazstve v tomto
zápase, ale aj o našom celkovom víťazstve na tomto turnaji…

Nakoniec sme predsa len obhájili minuloročné prvenstvo a navyše individuálne ocenenie
získal Matúš Berko, ktorý sa so šiestimi gólmi stal najlepším strelcom turnaja.