V sobotu 09.03.2019 sme sa s našou najmladšou kategóriou U9 zúčastnili na halovom turnaji „Gól Cup“, ktorý usporiadal ŠK Bešeňová v športovej hale hotela Alexandra v Liptovskom Jáne. Hralo sa systémom 5 + 1, každý s každým, 1 x 19 minút.

Náš klub reprezentovali títo hráči:
Rusek, Strcula, Trochta, Stavač, Sabaka, Ferianc, Makovič, Kasanický, Michalík, Skaličan,

Turnaja sa zúčastnili:
Ružomberok, Ľubochňa, L. Ondrašová, Tatran LM, Bešeňová,

Naše výsledky:
Bešeňová – Ondrašová 2:3
Ondrašová – Ružomberok 0:5
Tatran LM – Ondrašová 1:0
Ondrašová – Ľubochňa 0:1

V prvom zápase sme sa stretli s Bešeňovou. Dva krát sme prehrávali, ale vždy sme dokázali vyrovnať. Tesne pred koncom sme dali aj tretí gól a v tomto zápase sme zvíťazili.

Druhý zápas sme nastúpili proti Ružomberku. Súper bol od nás jasne lepší a vysoko nad nami zvíťazil. Do bránky sa v tomto stretnutí postavil Filip Kasanický a podal výborný výkon, keď viacerými zákrokmi zabráni ďalším gólom v našej sieti.

Tretí zápas s Tatranom LM bol vyrovnaný. Súper nám síce po rýchlom rozohratí autu a následnej presnej strele dal gól, ale aj náš celkový výkon sa zlepšil. Už od brankára sme sa snažili o rozohrávku. Snažili sme sa presadiť prihrávkami a postupným útokom. Mali sme aj náznaky šancí, ale gól sa nám nepodsadilo streliť.

V poslednom zápase sme sa stretli s Ľubochňou. Zápas bol vyrovnaný so šancami na obidvoch stranách. V bránke nás viackrát podržal náš brankár Rusek. Bolo jasné, že kto dá gól ten vyhrá. Podarilo sa to nášmu súperovi a tak Ľubochňa nad nami zvíťazila.

V posledných dvoch zápasoch bolo v našej hre vidieť zlepšenie. Boli sme dôraznejší v súbojoch, lepšie sme obsadzovali súperových hráčov a čo je najdôležitejšie, lopty sme neodkopávali, ale už od brankára sme sa snažili o rozohrávku a kombinačnú hru s prihrávkami. Aj keď nie všetko sa nám vydarilo podľa našich predstáv, Tatranu aj Ľubochni sme boli vyrovnaným súperom. Na turnaji sme tak skončili na celkovom 4. mieste.

Pri záverečnom vyhodnotení organizátori za najlepšieho brankára celého turnaja zvolili nášho Michala Ruseka. Škoda, že sa toto ocenenie nedá rozdeliť, pretože v zápase s Ružomberkom bol v našej bránke Filip Kasanický, ktorý tiež chytal výborne.

Účasť na tomto turnaji hodnotíme veľmi dobre. Bol vidieť náznaky zlepšenia. No vo veľa veciach všetci naši hráči majú čo zlepšovať. Dá sa to len pravidelným tréningom a potom čo najčastejšie sa zúčastňovať aj takýchto turnajov a postupne nadobúdať hernú prax. Tréneri tiež majú možnosť vidieť hráčov priamo v hre aj proti iným súperom. Môžu tak vypozorovať, čo treba na tréningoch zlepšovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.

Menu