Uplynulý víkend strávili bežci na MS veteránov v behu do vrchu v Pruskom aj na Podtatranskom polmaratóne v Poprade

Dvoch pekných akcií sa zúčastnili naši bežci počas uplynulého víkendu. 1.9. 2017 počas štátneho sviatku sme bežali Podtatranský polmaratón v Poprade a v sobotu 2.9. 2017 sme mali zástupcu na Majstrovstvách sveta v behu do vrchu veteránov vo Vršatci.

Prvého septembra sa v Poprade uskutočnil tretí ročník Podtatranského polmaratónu. Pretek bol záverečnou časťou bežeckej série Tatry Prestige tour o bežeckého kráľa a kráľovnú Tatier. Trasa preteku vedie po cyklistickom chodníku z Popradu do Svitu a späť s odbočkou do Spišskej Teplice. Profil trate je rovinatý s krásnou kulisou Vysokých Tatier. Na štart preteku sa postavilo 153 pretekárov. Najväčším favoritom na víťazstvo boli špičkový bežci Marián Zimmerman zo SANA sport ZRT Kluknava a Patrícia Puklová z AK Steeple Poprad. ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová malo na štarte 3 pretekárov- Pavla Bačíka, Michala Húsku a Martina Jančušku. Spolu s nami sa na štart ešte postavil aj náš kamarát Matúš Sipko z Liptovského Hrádku.

Plný pozitívnej energie tesne pred štartom.

Pred samotným pretekom sme si stanovili cieľ zdolať 21 kilometrovú trať pod 1:45:00. Štart preteku bol o 11:00. Podmienky boli pomerne náročné. Príliš vysoká teplota vzduchu rýchlo odsávala z bežcov energiu a na posledných piatich kilometroch sme sa poriadne trápili. Nakoniec sme všetci dobehli v približne stanovenom čase, vo výsledkovej listine sme sa umiestnili pomerne vysoko a s pretekom sme boli spokojní. Celkovými víťazmi sa s časom 1:14:52 stali Zimmerman a 1:27:19 Puklová.

Štart preteku.

Výborná divácka podpora v priestore štartu.

Trasa Podtatranského polmaratónu je medzi bežcami veľmi obľúbená aj pre svoju krásnu kulisu Tatranský štítov.

Perfektnú podporu a energiu do žíl nám dodávali aj hudobníci.

Pavol Bačík zhruba na 14. kilometri.

Matúš Sipko v cieli.

Martin Jančuška v cieli.

Michal Húska v cieli.

Spoločná fotka po preteku.

V sobotu 2.9. 2017 sa v Pruskom konali 17. majstrovstvá sveta veteránov v behu do vrchu. Veľmi úspešné MS priniesli slovenským reprezentantom symbolických 17 medailí- 5 zlatých, 7 strieborných a 5 bronzových.  Preteky organizovala Slovenská bežecká únia v behu do vrchu a zúčastnilo sa jej 613 pretekárov z 22 krajín sveta. Na štarte sme mali aj zástupcu ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová. Ivan Seman pretekal v kategórii 70-75 ročných a vo svojej kategórii skončil v konkurencii 20 bežcov na 13. mieste. Ivan- gratulujeme k peknému umiestneniu!

Štart 17. MS veteránov v behu do vrchu v Pruskom.

Ivan Seman z ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová sa na MS veteránov v behu do vrchu vo svojej kategórii umiestnil na peknom 13. mieste v konkurencii 20 pretekárov.