Veľmi úspešný víkend našich bežcov.

Výborný víkend majú za sebou bežci ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová. Sobotu aj nedeľu sme mali naplnený viacerými akciami. Náš bežecký oddiel sme reprezentovali nielen doma na Liptove ale aj v Českej republike a v Chorvátsku a opäť sme získali medailové pozície.

V sobotu 14.4. 2018 sme sa zúčastnili na 2. ročníku Behu ku krížu v Černovej. Jednalo sa o veľmi náročný beh do vrchu z Černovej na vrchol kopca Plieška 1067 m.n.m. Dĺžka trasy preteku bola 4,23 km a prevýšenie 622 metrov! Samotný pretek bol nesmierne náročný nielen pre svoj profil ale aj kvôli vysokej teplote ktorá panovala počas preteku. Preteku sa celkove zúčastnilo 74 bežcov. ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová mal na štarte dvojicu pretekárov- Martinu Bellušovú a Michala Húsku . Výborný výsledok dosiahla Martina ktorá s výsledným časom 36:10 min. obsadila krásne druhé miesto keď nad jej sily bola len atlétka z AC Kriváň Liptovský Mikuláš o 5 rokov mladšia Michaela  Kucháriková. Michal Húska sa na kopci poriadne vytrápil a s časom 43:19 min. obsadil vo svojej kategórii 18. miesto.

Martina Bellušová bojuje so strmým profilom trate.

Profil bol nesmierne náročný, v takejto strmine zvládnu beh len tí najlepší  vytrvalci.

Martina Bellušová ako druhá v poradí na stupni víťazov.

V ten istý deň v sobotu sme mali nášich bežcov aj v Českej republike a v Chorvátsku. Ivan Seman sa zúčastnil na Pardubickom vinářskom púlmaratóne a Pavol Bačík s Monikou Fainovou a spolu s ďalšími 6-mi bežcami z ŠK Copy servis Liptovský Miukláš absolvovali polmaratón v NP Krka v Chorvátsku.

Jeden z najstarších aktívnych atlétov na Slovensku Ivan Seman sa v sobotu zúčastnil na Pardubickom polmaratóne ktorý bol zároveň majstrovstvami Českej republiky na tejto dištancii. Polovičnú maratónsku trať absolvovalo 1087 bežcov. Ivan absolvoval trať za 2:27:07 a obsadil krásne 2. miesto v kategórii 75 ročných a viac. Ako obvykle sa musíme pokloniť takémuto výkonu v tomto veku. Ivan je pre nás všetkých veľkou inšpiráciou keď pravidelne dokazuje že aj vo vyššom veku človek môže stále aktívne fungovať. Gratulujeme Ivko!

Ivan Seman sa v kategórii 75 a viac ročných tešil v Pardubiciach z výborného druhého miesta.

Ďalšiu partiu bežcov sme mali na polmaratóne v NP Krka v Chorvátsku. Tento beh sme si vybrali už na konci minulého roku a zúčastnili sme sa ho spolu so 6-mi bežcami najväčšieho bežeckého klubu na Liptove ŠK Copy servis Liptovský Mikuláš. Zabezpečiť všetko potrebné na takýto výjazd nebolo nič jednoduché, ale rozhodli sme sa že do toho ideme a pretek sme spojili aj so skrátenou dovolenkou v Chorvátsku. Nemohli sme spraviť nič lepšie a po tomto víkende si odnášame veľmi pekné spomienky na krásny beh v prostredí NP Krka spolu s návštevou historického centra mesta Šibenik zapísaného v zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Samozrejme navštívili sme aj samotný NP Krka ktorý viacerí považujú za ešte krajší ako známejší NP Plitvice.

Samotný pretek sme si sme absolvovali v sobotu 15.4. 2018. Štart preteku bol v stredisku Puljani a cieľ v stredisku Burnum v  zachovalom rímskom amfiteátri z roku 76 nášho letopočtu. Profil trate bol rovinatý vedený po asfaltovej ceste s jediným výrazným prevýšením na 18 km keď sme prechádzali cez hlboký kaňon ktorý vyhĺbila rieka Krka. Preteku sa zúčastnilo 540 vytrvalcov ale len 408 z nich dokončilo polmaratón v stanovenom časovom limite 3 hodiny. Naša výprava dosiahla veľmi slušné výsledky. Slavomír Dobák preťal cieľovú pásku ako 8-mi v absolútnom poradí pričom zároveň zvíťazil v kategórii 40-49 ročných. Slávka Mlynčeková dobehla celkove ako 10. žena ale vo svojej kategórii obsadila krásne 5. miesto. Pekný výkon predviedli aj Anna Ogoreková a Pavol Bačík ktorí skončili zhodne  na peknom 12. mieste vo svojich kategóriách.

Turistika v NP Krka bola veľmi zaujímavá.

Kaskádový vodopád Skradinski buk je najväčší zo sústavy 7-mich vodopádov v NP Krka.

Vodný stav v rieke bol vďaka jarným dažďom veľmi vysoký.

Anna Ogoreková ŠK Copy servis LM a Monika Fainová ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová počas registrácie.

Pavol Bačík ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová.

Spoločná fotografia pred štartom preteku.

Spoločná fotka s najväčšou favoritkou medzi ženami.

Spoločný tím ŠK Copy servis LM a ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová.

Priestor štartu sa nachádza v historicky významnej lokalite kde sa počas antiky nachádzal rímsky vojenský tábor.

Artefakty z doby antiky.

Krásne a veľmi zaujímavé múzeum.

Na štart sa celkove postavilo 540 vytrvalcov.

Štart preteku bol o 10:00 .

Pavol Bačík ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová.

Monika Fainová ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová.

Trasa preteku viedla popri rieke Krka ktorá výrazným spôsobom formovala tvar krajiny.

Prostredie v ktorom sme pretekali bolo naozaj veľmi pekné.

Anna Ogoreková ŠK Copy servis Liptovský Mikuláš.

Slavomír Dobák ŠK Copy servis Liptovský Mikuláš.

Naše dievčatá pózujú s rímskymi vojakmi v cieli preteku ktorý bol vytýčený vo zvyškoch antického amfiteátra z roku 76 nášho letopočtu.

Slavomír Dobák dokončil pretek ako 8-mi v poradí a zároveň ako víťaz kategórie 40-49 ročných.

A ešte jedna spoločná fotka na pamiatku.

V nedeľu 15.4. 2018 sa v Likavke uskutočnilo 2 kolo Liptovskej bežeckej ligy „Beh oslobodenia o putovný pohár starostu obce Likavka“. Aj na tomto obľúbenom cezpoľnom behu pretekali vytrvalci z nášho klubu. Organizátori pripravili bežcom jubilejný 40. ročník. Počasie bolo nádherné, slnečné s dobrými podmienkami na beh. Štart preteku dospelých bol o 10:30. Mužov čakalo 12,5 km a ženy 6,15 km. Zaujímavosťou bola nová trasa preteku ktorá po novom začínala na futbalovom ihrisku miestneho futbalového klubu. Zaujímavou novinkou bolo mierne predĺženie dĺžky trate zhruba o 20% oproti minulým ročníkom. Prioritou pri tvorbe novej trasy bolo preniesť pretek čo najviac na poľné cesty a zachovať pre bežcov beh popri dominante obce hrade Likavka. Preteku sa celkove zúčastnilo 297 bežcov z toho 172 v detských a 125 v dospelých kategóriách.

My sme mali v štartovnom poli 4 pretekárov Martinu Bellušovú, Michalov Húsku a Vechtera a Viliama Cambera. Ani v nedeľu sme neskončili naprázdno a naše stálice Bellušová s Camber  získali jednu striebornú a jednu bronzovú medailu. Viliam Camber pokračuje vo výborných výsledkoch z minulej sezóny a v kategórii 60-69 ročných získal krásne druhé miesto. Nad jeho sily bol len poliak Zykmunt Lyznicky. Vilko zvládol 6,15 km trať za veľmi slušných 30:31 min. a na víťaza stratil 1:41 min. Zabehnúť takýto čas v tak náročnom teréne v tejto vekovej kategórii je vynikajúci výsledok. Držíme Vilkovi palce nech sa mu aj naďalej takto darí. Bellušová skončila tretia vo veľmi silne obsadenej hlavnej ženskej  kategórii do 34 rokov keď nad jej sily boli len veľmi silné atlétky Michaela Kucháriková a Lucia Vlčáková. Martina absolvovala 6,15 km dlhú trať za 28:11 a s výsledkom bola nadmieru spokojná keďže počas dvoch dní stála dva krát na stupni víťazov. V hlavnej mužskej kategórii sme mali dvoch bežcov- Michala Húsku a Vechtera. Fantastický výkon predviedol Vechter ktorý 12,2 km zvládol za 53,12 min. a umiestnil sa na 9. mieste v hlavnej mužskej kategórii čo je naozaj skvelý výsledok. Michal sa pomaly ale isto derie medzi najlepších vytrvalcov na Liptove. Michal Húska absolvoval preteky v kľudnom tempe. deň predtým absolvoval náročný pretek Beh ku krížu a Likavku poňal skôr ako tréning.

Najbližšie sa zrejme predstavíme na 3. kole Liptovskej bežeckej ligy v nedeľu 29.4. 2018 v Bodiciach.