Z Bieleho Potoka bežci vylovili 2 medaily!

Po viac ako dvojmesačnej prestávke sa v nedeľu 20.8. 2017 opäť rozbehla Liptovská bežecká liga. Tento krát sme pretekali v Ružomberskom okrese. Na programe bol 42. ročník Belanskej pätnástky v Bielom Potoku. Organizátori už tradične pripravili pekné preteky s rodinnou atmosférou. Bohužiaľ štartovú listinu veľmi ovplyvnilo nepriaznivé počasie. Vytrvalý dážď a silný vietor bol hlavnou príčinou že sa na štart postavilo „len“ 102  pretekárov. Týmto však patrí všetka česť za to že ich ani zlé počasie neodradilo a zúčastnili sa preteku.

Bežci z nášho ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová si počínali výborne. Perfektný výkon predviedla domáca pretekárka Monika Fainova, rodáčka z Bieleho Potoka ktorá reprezentuje náš ŠK Kriváň. Fainova štartovala v hlavnej ženskej kategórii na 3000 metrov a do cieľa dobehla vo veľmi slušnom čase 0:12:18 na prvom mieste! Na druhom mieste skončila s časom 0:12:59 Andrea Sekanová z Liptovského Hrádku a tretie miesto s časom 0:17:07 obsadila Andrea Kováčová.

Aj náš druhý pretekár si počínal výborne. V kategórii 60-69 ročných sa na štart 10 000 metrov dlhej trate postavil Viliam Camber ktorý je zároveň aj priebežným lídrom celkového poradia v tejto kategórii. V silnej konkurencii fantastickým časom 0:42:05 zvíťazil Róbert Berky z Prievidze, druhú priečku s výsledným časom 0:43:58 obsadil Stanislav Sviták zo Žiliny a na našu radosť na treťom mieste skončil práve Camber ktorý trasu preteku zvládol v peknom čase 0:45:46.

Obom naším bežcom gratulujeme a držíme palce, aby sa im aj v budúcich pretekoch naďalej darilo.

Ostatní bežci pretek pre zlé poveternostné podmienky vynechali. Najbližšie nás čaká náročný program ktorým ladíme svoju formu na najťažší pretek celej sezóny Medzinárodný maratón mieru v Košiciach: