Žiaci 1.kolo dohrávka

01.09.2015  majstrovský zápas  –  I. B trieda   U15  ŽIACI     1. kolo (dohrávka)       sezóna 2015/2016

TJ Družstevník Kvačany  –  ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová       2:0  (1:0)

Zostava + známka:

Král 7, Kapalko 5, Benikovský 6, Rázga 4, Rypák 4 (65´Unzeitigová 5), Halík 6 (65´Labaška 5), Machovec 5,Maťko 6 (58´D. Kubinčák 5), Lis 7 (65´Medla 5), Hoza 5 (43´ Naništa 6), Gábor 5 (65´M. Kubinčák 5),

HODNOTENIE:  10-9 VYNIKAJÚCI, 8-7 NADPRIEMERNÝ, 6-5 PRIEMERNÝ, 4-3 PODPRIEMERNÝ, 2-1 VEĽMI SLABÝ

Najlepší hráči:  Lis

Žlté karty:  neboli Červené karty:   neboli

Hneď v 1. minúte urobil hrubú chybu stopér Benikovský, ktorého súper ľahko pripravil o loptu a domáci spálili prvú čistú gólovú šancu. V 3. minúte Rázga vyvážal loptu. V strede o ňu samozrejme prišiel a domáci jeho chybu okamžite využili na založenie protiútoku. V koncovke však našťastie trafili iba bočnú sieť našej bránky. V 9. minúte znovu rýchly brejk Kvačian, ale nebezpečnú strelu vyrazil náš brankár Král na roh. V 11. minúte znovu útok domácich, znovu sa dostali do čistej gólovej šance, ktorú na naše šťastie nepremenili. O minútu ďalšia strela, tento krát vedľa našej bránky. V čase od 14. do 19. minúty sme na päť minút trochu vyrovnali hru a mali sme aj nejaké pokusy o zakončenie. Najskôr Rázga prenikol do súperovej šestnástky, ale po dlhom vedení lopty už nemal síl na zakončenie a súboj s domácim obrancom prehral. Ten ho vo vlastnej šestnástke dokázal pohodlne vytlačiť do bezpečia. Hneď nato, po autovom vhadzovaní poslal vysokú loptu na súperovu bránku Gábor. Brankár ju vyrazil pred seba, ale nikto z našich útočníkov nedokázal správne zareagovať a loptu doraziť do siete. V 19. minúte Lis nabil Rázgovi, ale jeho strelu brankár vytlačil na brvno. A to bolo v prvom polčase a vlastne aj v celom zápase z našej strany všetko. Potom na nás súper znovu pritlačil. My sme stále len chceli samostatne vyvážať loptu a nezmyselne sme sa tlačili s loptou do stredu, kde sme sa ešte nezmyselnejšie vybíjali v súbojoch s domácimi brániacimi hráčmi a strácali sme väčšinu lôpt a aj množstvo síl. Tento náš zlý spôsob hry dokázal súper dokonale využívať a vytváral si šance, čo sme mu po vlastných chybách a aj nepresnosťami v našej rozohrávke umožňovali sami. V 20. minúte po nechytateľnej bombe z dvadsiatich metrov zazvonilo prvý krát brvno našej bránky. V 23. minúte útok hostí a v poslednej chvíli nás čistou šmýkačkou ratoval Benikovský. V 25. a v 26. minúte ďalšie dve nebezpečné strely kryl náš brankár Král. Gól sme dostali v 27. minúte. Znovu po našej chybe, keď Král nakrátko rozohral päťku, „zašil“ tak obsadeného obrancu Kapalka, ten prišiel o loptu a strela domáceho útočníka skončila v našej sieti. V prestávke sme si v šatni vysvetlili čo robíme zle a čo musíme zlepšiť. Prvých desať minút druhého polčasu sa zdalo, že sme postupne začali vyrovnávať hru. Šancu sme si však nevypracovali žiadnu. Potom sa to znovu celé zosypalo a my sme sa vrátili k našej zlej hre z prvého polčasu. Domáci nás dotláčali, boli rýchlejší silnejší aj futbalovejší, naďalej pokračovali v tlaku a na naše šťastie aj v zahadzovaní čistých gólových šancí. Najskôr znovu opečiatkovali brvno našej bránky. Potom v 53. minúte Král chytil čistý gól. V 59. minúte zvonila tyč našej bránky. My sme sa síce pokúšali čosi vymyslieť, ale stále to bolo o tom istom, stále rovnako zlé, zlé, zlé…
Otvorili sme stred poľa, čo domáci v 63. minúte využili na strelenie druhého gólu. Potom ešte Král zlikvidoval ďalšiu čistú šancu a minútu pred koncom trafili ďalšie brvno našej bránky.

Tréner Pavol Demenčík:   Hrali sme zle. Hlavne starší hráči chceli sami rozhodnúť, vozili loptu, potom ju strácali a súper sa tešil. Domácu bránku sme za celý zápas poriadne ohrozili len raz a to je málo. Naopak domáci zahodili aj nemožné a viac krát nám pomohla aj konštrukcia našej bránky. Kvačany boli počas celého zápasu lepším tímom a preto zaslúžene vyhrali…