Žiaci 1.kolo

17.08.2014  majstrovský zápas  –  I. B trieda Žiaci    1. kolo

Šk Kriváň Liptovská Ondrašová  –  OŠK Liptovská Sielnica      1 : 1   / 1:0/

Zostava + známka:   Purgat 9, Čajka 5, Fehérpataky 5, Rázga 5, Rypák 4 (50´Húlek 4), Žatkuľák 6 (70´Halík 5), Machovec 6, Král 6, A. Melek 6, Arató 6, Duchovná 5 (60´Selčan 5)

HODNOTENIE:  10-9 VYNIKAJÚCI, 8-7 NADPRIEMERNÝ, 6-5 PRIEMERNÝ, 4-3 PODPRIEMERNÝ, 2-1 VEĽMI SLABÝ

Najlepší hráči: Purgat

Žlté karty:  neboli                                                             Červené karty:   neboli

Na úvodný zápas novej sezóny sme nastúpili aj s niektorými novými hráčmi v základnej zostave. Hostia pricestovali len z desiatimi hráčmi, ale boli to práve oni, ktorí už v 3. minúte po sólovom úniku mohli vyhrávať. My sme odpovedali už o minútu, keď po centri A. Meleka mierila Duchovná vedľa. V 6. minúte opäť diera v našej obrane a samostatný únik hostí, ktorý v poslednej chvíli zlikvidoval výborným zákrokom náš brankár Purgat. V 11. minúte si so slabou strelou A. Meleka brankár hostí bez problémov poradil. O tri minúty mieril nepresne po Aratovej prihrávke Žatkuľák. V 23.min hostia po rohu poslali odrazenú loptu vysoko nad. Už o dve minúty sa znovu po brejku do našej rozhodenej obrany dostali hostia do čistej šance, ale Purgat nás znovu podržal. V týchto minútach sme už aj mi konečne postupne začali chápať ako máme hrať. Začali sme dávať loptu na zem, začali sme na ihrisku komunikovať, zlepšili sme pohyb aj bez lopty, viac sme si prihrávali a preto sme sa jednoduchšie dostávali na dostrel súperovej bránky. Tento spôsob našej hry robil súperovi problémy, čo sme v 28. minúte dokázali využiť na strelenie gólu, keď Arató výbornou spätnou prihrávkou našiel na šestnástke voľného Krála a ten oblúčikom prekonal hosťujúceho brankára. Nie všetko sa nám však darilo podľa predstáv a veľa lôpt sme pokazili, alebo stratili. No aj tak sme v závere prvého polčasu mali hernú prevahu. Mali sme viacero rohových kopov, ktoré výborne zahrával Arató. Po jednom z nich v 32. minúte A. Melek mohol pridať v dobrej šanci náš druhý gól, mieril však vedľa.

V prvých minútach druhého polčasu sa na ihrisku nič zaujímavé nedialo. Až v 44. minúte vyskúšal z diaľky pozornosť brankára hostí Rázga. Súper však okamžite založil rýchly protiútok a naša, znovu zle zorganizovaná obrana mala opäť veľké problémy. V poslednej chvíli nás ratoval aj so šťastím tesne pred našou šestnástkou stopér Fehérpataky. V 55. minúte nám podkúril obranca Čajka, keď svojou zlou rozohrávkou poslal hostí do čistého brejku, ktorý našťastie skončil vedľa našej bránky. O tri minúty dobre prenikol obranou hostí Machovec,  no jeho sólo skončilo na brankárovi. Súper nám strelil vyrovnávajúci gól desať minút pred koncom. Po našej chybe na ľavej strane obrany a zlom pokrytí hráčov v našej šestnástke bolo vyrovnané. Potom hostia pohrozili a dva krát sme museli odvracať nebezpečné situácie pred našou bránkou. Tri minúty pred koncom sme ešte mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Rázga poslal z priameho kopu výbornú loptu do šestnástky, tam si nabehol Machovec, ale jeho hlavička nebola nebezpečná…

Tréner Pavol Demenčík:  Prvých dvadsať minút to bola z našej strany katastrofa  a nebiť Purgata v našej bránke mohli sme aj s oslabeným súperom prehrávať. K spôsobu hry aký chceme aj do budúcnosti hrať sme sa trochu začali približovať až koncom prvého polčasu, z čoho sme dali aj gól. Naopak hostia mali aj s desiatimi hráčmi v tomto zápase viac čistých šancí, a niekedy nás len šťastie zachránilo od pohromy.

Je super, že na zápas prišli aj hráči nominovaní z Mladších žiakov, za čo im ďakujem. Aj keď sa nedostali na ihrisko aspoň videli ako to vyzerá na zápase ich starších kamarátov. Pre týchto mladších hráčov je dôležitejšia  súťaž v Malom futbale, kde budú získavať základy pre futbal na veľkom ihrisku. Ale vždy niektorí z nich budú zavolaní aj na zápas starších žiakov, kde sa ja ako tréner budem snažiť dať im šancu si zahrať.