10.05.2015 majstrovský zápas – I. B trieda Žiaci 17. kolo

ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová – TJ Snaha Ploštín 0:0 (0:0)

Zostava + známka:

Purgat 7, Benikovský 7, Čajka 7, Rázga 7, Rypák 7, Halík 7 (66´D. Kubinčák 7), Machovec 7, Král 7,A. Melek 7, Hoza 7 (62´M. Kubinčák), P. Melek 7,

HODNOTENIE: 10-9 VYNIKAJÚCI, 8-7 NADPRIEMERNÝ, 6-5 PRIEMERNÝ, 4-3 PODPRIEMERNÝ, 2-1 VEĽMI SLABÝ

Najlepší hráči: Hoza

Žlté karty: 53´ Rázga Červené karty: neboli

Zápas sa odohral v daždivom a chladnom počasí. Hneď 1. minúte unikol Machovec, no mieril vedľa. O pár minút ten istý hráč prestrelil. Za hustého dažďa sa na ihrisku miestami viac bojovalo, ako hral futbal. Mali sme územnú aj hernú prevahu a boli sme futbalovejší ako súper. Napriek tomu od 18. do 25. minúty nás ale hostia nebezpečne ohrozovali. Najskôr sme po rohu a skrumáži v našej šestnástke dokázali vyriešiť nebezpečnú situáciu. Hneď na to Čajka svojim obetavým zákrokom na hranici šestnástky zabránil v prieniku hosťujúcemu útočníkovi. Odpovedali sme šancou A. Meleka, ale tá zostala nevyužitá. O chvíľu vystrelil Čajka, no brankár si s jeho strelou poradil. V 30. minúte nepríjemnú Benikovského strelu brankár len vyrazil pred seba, ale nikto z našich útočníkov nedokázal zareagovať a loptu doraziť do siete…

Aj v druhom polčase sme boli aktívnejší, ale ani súper sa nevzdával. Mali sme síce viac z hry a aj nejaké šance, ale gól sa nám nepodarilo streliť. Najskôr mal výbornú príležitosť Král a potom aj A. Melek. Nič z toho však nebolo a aj súper začal cítiť, že by mohol uspieť. Pätnásť minút pred koncom si ich brankár vymenil dres s hráčom z poľa a prešiel do útoku s cieľom rozhodnúť… Naši brániaci hráči na čele s Machovcom ho však k ničomu nepustili. V posledných minútach sa do náznakov šancí dostali aj naši, ešte mladší žiaci, J.Halík a D. Kubinčák. Gól sa im však streliť nepodarilo. Výborný výkon podal v tomto zápase Hoza, ktorý nám tiež prišiel pomôcť z Mladších žiakov.

Tréner Pavol Demenčík: Všetci hráči ktorí dnes nastúpili podali obetavý výkon. Celé mužstvo chcelo až do posledného momentu uspieť a zápas vyhrať. Výborne sa z Mladších žiakov ukázali Halík, Hoza a D. Kubinčák. Aj napriek strate bodov máme stále o čo hrať. Najbližšie nás čakajú vonku dva mimoriadne náročné zápasy v Iľanove a hneď potom v Ľubeli. Tu sa ukáže naša sila, schopnosti a odolnosť nás všetkých ako tímu.

Preto žiadam všetkých hráčov, aby prišli na tréningy a ! PREDNOSTNE ! sa sústredili len a len na zápasy Starších žiakov!!