17.05.2015  majstrovský zápas  –  I. B trieda Žiaci    18. kolo

TJ Iľanovo  –  ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová        5:0  (2:0)

Zostava + známka:

Purgat 7, Benikovský 7, Čajka 7, Rázga 7, Rypák 7, A. Melek 7, Král 7, Arató © 7, P. Melek 7,Hoza 7 (60´ D. Kubinčák 7), Naništa 7 (36´ Halík 7)

HODNOTENIE:  10-9 VYNIKAJÚCI, 8-7 NADPRIEMERNÝ, 6-5 PRIEMERNÝ, 4-3 PODPRIEMERNÝ, 2-1 VEĽMI SLABÝ

Najlepší hráči: tímový výkon celého mužstva

Žlté karty:  neboli                                                             Červené karty:   neboli

V tomto kole sme odohrali zápas v Iľanove. Súper proti nám postavil vysokých robustných hráčov, s ktorými sme sa len ťažko mohli porovnávať. Napriek tomu sme sa nezľakli a hrali sme čo sme mohli. Prvý gól sme dostali už v 5. minúte. Domáci mali stálu prevahu a my sme sa snažili brániť. Aj sa nám to dlho a úspešne darilo. Viac krát nás výbornými zákrokmi podržal brankár Purgat a ďalšie nebezpečné šance vyriešili naši obrancovia. Druhý gól sme dostali až tesne pred koncom prvého polčasu.

Aj v druhom polčase pokračoval tlak súpera na našu bránku. My sme počas celého zápasu domáceho brankára neohrozili. Mali sme tri-štyri dobré protiútoky, ale fyzicky vyspelejší domáci hráči si dokázali bez problémov poradiť. Dostali sme ešte tri góly a zápas sa skončil jasným víťazstvom súperovho mužstva.

Tréner Pavol Demenčík:   Aj napriek vysokej prehre sme podali dobrý tímový výkon, podobne ako to bolo v Palúdzke. Presadiť sa proti vysokým domácim hráčom bolo v tomto zápase nad naše sily. Napriek tomu aj my sme ukázali, že vieme hrať futbal a niekedy sme individúálne  dokázali pracovať s loptou lepšie ako súper. Škoda dvoch lacných gólov v druhom polčase a prehra nemusela byť až taká vysoká. Šancu znovu dostali aj hráči, ktorí nás prišli posilniť z mladších žiakov a všetci opäť podali sympatické výkony.