24.05.2015 majstrovský zápas – I. B trieda Žiaci 19. kolo

TJ Partizán Ľubeľa – ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová 8:1 (4:1)

Gól: 8´ Král (z 11m)

Zostava + známka:

Purgat 6, Benikovský 7, Čajka 7, Rázga 7, Rypák 7, A. Melek 7, Král 7, Machovec 7,Arató 7 (60´ D. Kubinčák), P. Melek (11´ Hoza 7 – 45´Halík 7), P. Dzuroška (45´ Naništa 7)

HODNOTENIE: 10-9 VYNIKAJÚCI, 8-7 NADPRIEMERNÝ, 6-5 PRIEMERNÝ, 4-3 PODPRIEMERNÝ, 2-1 VEĽMI SLABÝ

Najlepší hráči: Dzuroška, Machovec, Král,

Žlté karty: 22´ Purgat  Červené karty: neboli

Už v 4. minúte sme po veľmi lacnom góle prehrávali. O tri minúty využil zaváhanie domácej obrany aktívny Machovec. V šestnástke ho súper dokázal zastaviť len čistým faulom a následne nariadený pokutový kop bezpečne premenil Král. V 15. minúte mal súper po rohu dobrú šancu. V 19. minúte znovu domáci zahrávali priamy kop a opečiatkovali brvno našej bránky. V 21. minúte sme rozohrali výbornú akciu my.

Hoza s A. Melekom poslali do šance Machovca, no ten mieril vedľa. Už o minútu po obojstrannom súboji o loptu nášho brankára s domácim útočníkom nariadil hlavný rozhodca proti nám trochu diskutabilný pokutový kop a prehrávali sme 2:1. O tri minúty sme pred vlastnou šestnástkou nechali otvorený celý stred našej obrany a súper nás za to potrestal tretím gólom. O chvíľu zazvonila ľavá tyč našej bránky a to po rýchlom brejku domácich. V poslednej minúte prvého polčasu ďalší brejk a tento krát sme už inkasovali štvrtý gól. Do šatní sme tak odchádzali za nepriaznivého stavu. Napriek tomu sme aj my mali v hre viacero zaujímavých momentov. Viac krát sa nám podarila veľmi slušná kombinácia, ktorou sme predčili vysokých, silnejších a fyzicky jasne vyspelejších domácich hráčov. Pri odchode do kabín rozhodcovia a aj niektorí domáci diváci hovorili, že sme pôsobili futbalovejším dojmom.

Hneď na začiatku druhého polčasu nás podržal výborným zákrokom brankár Purgat, keď vytlačil na roh nebezpečnú strelu smerujúcu k pravej tyči. O chvíľu sme však po centri z pravej strany a hlavičke domáceho útočníka dostali piaty gól. V 43. minúte domáci zvýšili svoj náskok na 6:1. V 54. minúte sa ešte A. Melek pokúsil o strelu, ale mieril vedľa. Potom sme prestriedali a niektorí hráči si vyskúšali hrať aj na iných postoch ako sú bežne zvyknutí. Snažili sme sa o útočnú hru, ale gól sa nám už nepodarilo streliť. V útočnej snahe sme otvorili hru, domácim vyšli ešte dva brejky z ktorých pridali ďalšie dva góly do našej siete.

Aj v tomto zápase v našom drese nastúpili ďalší štyria hráči z Mladších žiakov a všetci podali veľmi dobré, snaživé výkony.

Tréner Pavol Demenčík: Znovu sme nastúpili proti fyzicky aj výškovo neporovnateľne vyspelejšiemu súperovi. Domáci vedomí si svojej prevahy hrali jednoducho a účelne. Kombinačne a v individuálnej práci s loptou sme v prvom polčase vynikali my, čo potvrdili aj viacerí domáci diváci. Náš herný prejav bol futbalovejší. V druhom polčase sme hneď v jeho úvode dostali dva rýchle góly a potom sa hral už viac-menej živelný rozháraný futbal, kde domáci zahodili niekoľko čistých šancí. Aj v tomto zápase sme dostali niektoré góly, ktoré boli zbytočne lacné.

Aj napriek vysokej prehre znovu oceňujem tímový výkon celého mužstva. Aj napriek niekoľkým chybám a nedorozumeniam v našej hre (hlavne v druhom polčase) si vážim to, že sa hráči ani za nepriaznivého stavu nevzdávali, nič nevypustili a snažili sa hrať futbal až do samého konca zápasu…