ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová – ŠK Závažná Poruba 0:1 (0:1)

Zostava + známka:

Král, Halík, Čajka ©, Rypák, Králik, Machovec, Benikovský, Lis, Maťko, Rázga, Gábor,

• všetci 6, pretože síce snaha bola , ale nikto zvlášť nevynikol

HODNOTENIE: 10-9 VYNIKAJÚCI, 8-7 NADPRIEMERNÝ, 6-5 PRIEMERNÝ, 4-3 PODPRIEMERNÝ, 2-1 VEĽMI SLABÝ

Najlepší hráči: neboli

Žlté karty: 45´Rázga, 66´Machovec Červené karty: neboli

Po vysokom víťazstve v Ploštíne, sme očakávali ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. V 7. minúte prví pohrozili hostia, ale brankár Král bol na mieste. V trinástej minúte prišiel smolný moment pre naše mužstvo. Strela snáď zo 40-tich metrov, teč a následná zmena smeru lopty do protipohybu nášho brankára a prehrávali sme 0:1. Hra bola v prvom polčase vyrovnaná so snahou obidvoch mužstiev. V 23. minúte Benikovského ďalekonosný pokus hosťujúci brankár v pohode kryl. Už o minútu sme mali obrovské šťastie, keď v päťke zle zareagoval náš brankár Král a ľahká skackajúca lopta trafila pravú tyč našej bránky. Vyrovnať sme mohli ešte v prvom polčase. Rázga konečne jednoduchou kolmou prihrávkou vysunul Machovca, ten potiahol loptu, ale Gáborova koncovka skončila len tesne vedľa ľavej tyče odkrytej bránky hostí.

Do druhého polčasu si svoje posty vymenili Rázga s Benikovským a naša hra sa zlepšila. Hostia sa len bránili a my sme postupne stupňovali svoj tlak. V 42. minúte Benikovského priamy kop brankár kryl. O päť minút znovu Benikovského pokus z 30-tich metrov a znovu brankár… Súpera sme neustále držali na jeho polovici. Avšak v 55. minúte sa hostia dostali do brejku a aj do zakončenia, no lopta našťastie dopadla len na brvno našej bránky. Náš tlak aj naďalej pokračoval a mali sme aj niekoľko dobrých akcií, hlavne po pravej strane. Hostia odolávali len za cenu odkopávania lôpt. Boli sme futbalovejší, ale gól sme dať nedokázali. Pätnásť minút pred koncom sme všetko vsadili na jednu kartu – buď/alebo. Z bránky sa do hry presunul Král a na jeho miesto z poľa išiel Gábor. Najväčšiu šancu na vyrovnanie sme mali v 61. minúte. Rázga výborne zahral priamy kop, ale na päťke dobre postavený Král poslal loptu z prvej nad. Aj potom sme až do konca pokračovali v dobíjaní súperovej šestnástky, ale vytúžený vyrovnávajúci gól sa nám vstreliť nepodarilo.

Tréner Pavol Demenčík: Tak, táto prehra ma veru naozaj mrzí, mrzí, mrzí… Aj v tomto zápase sme boli futbalovejší a v druhom polčase aj lepším mužstvom. Opäť sme sa stretli s ako tak vyrovnaným súperom a opäť sme nedokázali streliť ani gól. Takisto ako v Kvačanoch, doma proti Bobrovcu a ani teraz. Hráme, hráme a nič… Futbal sa hrá aj na góly, bez toho vyhrávať nebudeme. Aj v tomto zápase sa potvrdilo, že ak si prihráme, vymeníme loptu a nehráme stredom, tak môžeme mať šancu. Ak sa to zvrhne k tomu, že ako už tradične hrajú tí istí jednotlivci len na seba, potom strácame všetky lopty a veľa síl – to bolo hlavne v prvom polčase.

V druhom sme „drtili“ súpera, ale gól…neprišiel. Škoda, remízu by sme si určite zaslúžili.

V nedeľu v Palúdzke to bude už naozaj peklo. Čaká nás najsilnejší súper! Dúfam, že tam prídeme v kompletnom zložení a ukážeme, že vieme vyhrávať aj so seberovnými. A vyhráme!