16.08.2015 majstrovský zápas – I. B trieda U15 ŽIACI 3. kolo sezóna 2015/2016

TJ Partizán Ľubeľa – ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová 2:5 (1:2)

Góly: 13´, 46´a 58´ Benikovský, 21´ D. Kubinčák, 63´Rázga

Zostava + známka:

Král 8, Kapalko 8, Čajka 8, Rázga 9, Rypák 8, Halík 8 (61´Dráb 7), Benikovský 10, Maťko 9,Hoza 7 (59´ Medla 7), Dzuroška 7 (52´ Naništa 7), D. Kubinčák 8 (M. Kubinčák 7),

HODNOTENIE: 10-9 VYNIKAJÚCI, 8-7 NADPRIEMERNÝ, 6-5 PRIEMERNÝ, 4-3 PODPRIEMERNÝ, 2-1 VEĽMI SLABÝ

Najlepší hráči: Maťko, Benikovský, Rázga

Žlté karty: 51´ Rázga Červené karty: neboli

V nedeľu sme nastúpili na svoj prvý zápas nového súťažného ročníka 2015/2016. Po skončení predchádzajúcej sezóny od nás do dorastu odišli traja háči a tak sme nastúpili v novom zložení. Mužstvo sme doplnili našimi odchovancami z Mladších žiakov a náš dres si prvý krát obliekol aj Kapalko, ktorý je novou tvárou v našom mužstve. Na začiatku bolo ťažké predvídať, ako sa tento zápas bude vyvíjať. V úvodných minútach sa obidvaja súperi oťukávali. V 8. minúte zahrávali domáci priamy kop, ale našu bránku neohrozili. Postupne sme preberali hru. V 13. minúte potiahol loptu Rázga, pred súperovou šestnástkou prihral Benikovskému. Ten prudkou prízemnou strelou prestrelil domáceho brankára a vyhrávali sme. Aj naďalej sme boli snaživejší, ale ani domáci sa nevzdávali. V 18. minúte súperov útočník prešiel až cez troch našich obrancov, dostal sa až k zakončeniu a bolo vyrovnané. O tri minúty sme zahrávali roh. Odrazenú loptu v päťke medzi domácimi obrancami nebojácne vybojoval Maťko, presnou prihrávkou našiel dobre postaveného D. Kubinčáka a ten nás svojím prvým gólom za Starších žiakov poslal do vedenia. Potom sme ovládli hru. V 23. minúte sme mali ďalší roh , ale dobrá Rázgova hlavička skončila tesne nad. O dve minúty znovu Rázga po pravej strane vnikol do súperovej šestnástky, výbornou spätnou prihrávkou ideálne našiel Benikovského, no jeho dobre mierenú strelu brankár vyrazil na roh. Táto akcia by si naozaj gól zaslúžila. V 33. minúte znovu pohrozili aj domáci a ich ďalekonosný priamy kop dopadol na brvno našej bránky.

Aj do druhého polčasu sme vstúpili aktívne. Hneď na začiatku Rázga namieril vedľa. V 42. minúte Benikovského strelu brankár kryl. Benikovský si všetko vynahradil už o štyri minúty. Prešiel celým stredom domácej obrany, dokázal si loptu pripraviť na strelu a nedal brankárovi žiadnu šancu. Hru sme mali pod kontrolou a boli sme lepším mužstvom. Snahu domácich sme dokázali bez väčších problémov zachytávať.V 58. minúte z priameho kopu dal svoj tretí gól Benikovský, keď prestrelil múr a v zápase tak zaznamenal hattrick. Náš piaty gól pridal v 63. minúte dôrazný Rázga, keď sa na hranici šestnástky dravo pustil do domácich obrancov, pripravil ich o loptu a dokázal skórovať. Skóre zápasu nakoniec uzavreli domáci, keď sa im tri minúty pred koncom ešte podarilo znížiť. Na našom zaslúženom víťazstve to však už nič nezmenilo.

Tréner Pavol Demenčík: Boli sme lepším a určite futbalovejším mužstvom. Výborne sa uviedli všetci hráči, ktorí k nám prišli pomôcť z mladších žiakov a aj nová posila Jakub Kapalko. Dúfam, že im to vydrží a všetci spolu budeme napredovať a postupne vytvoríme silný tím.