Žiaci 6.kolo

06.09.2015  majstrovský zápas  –  I. B trieda   U15  ŽIACI     6. kolo       sezóna 2015/2016

ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová  –  ŠK Bobrovec       0:3  (0:0)

Zostava + známka:

Král 5, Kapalko 4, Čajka © 5, Rázga 4 (64´Hoza 5), Rypák 7, Halík 6 (67´ Naništa 5), Machovec 4, Benikovský 4, Maťko 6 (66´D. Kubinčák 5), Lis 6 (67´Medla 5), Gábor 5 (62´Dzuroška 5),

HODNOTENIE:  10-9 VYNIKAJÚCI, 8-7 NADPRIEMERNÝ, 6-5 PRIEMERNÝ, 4-3 PODPRIEMERNÝ, 2-1 VEĽMI SLABÝ

Najlepší hráči:  Rypák

Žlté karty:  neboli Červené karty:   neboli

Hostia na zápas pricestovali presne s jedenástimi hráčmi. Stretnutie sme začali lepšie my, aj keď v 4. minúte prvú strelu zápasu vyslal na našu bránku súper, ale Král bol pozorný. O päť minút mieril nepresne na opačnej strane Rázga. Hru sme kontrolovali a hostia sa pokúšali pomocou nakopávaných lôpt o brejky. Tu hlavne náš obranca Rypák niekoľko krát vygumoval ich snahu o ohrozenie našej bránky. Boli sme futbalovejší a herne lepší. No dokázali sme hrať len po súperovu šestnástku. Mali sme len dva pokusy o strely, tie však neboli nebezpečné a hosťujúci brankár si hravo poradil. Ostatná naša snaha končila na obrane hostí. Do vážnejšej gólovej šance sme sa vôbec nedostali. Po výmene strán v 40. minúte Halíkov center brankár kryl. V 49. minúte sa vybral na výlet náš stopér Čajka, ale aj ten stroskotal na súperovej obrane. Súper trpezlivo aj naďalej hral svoju jednoduchú hru a postupne nahlodával naše rady. Prvý gól sme dostali v 50. minúte. Únik hostí po pravej strane, jednoduchý center a gól. V Tejto situácii sme až piati brániaci hráči neustrážili dvoch súperových útočníkov. Prvé obrovské zlyhanie a okamžite gól v našej sieti. O dve minúty vošiel do šestnástky hostí Rázga, spätnou prihrávkou našiel Benikovského, ale ten z dobrej pozície mieril vysoko nad. O tri minúty sme už prehrávali 0:2. Benikovský – Rázga chyba. Zlá rozohrávka v strede poľa, strata lopty, okamžitý protiútok strela zo šestnástky a 0:2. Aké jednoduché, len prečo to nerobíme aj my? Potom sa naša hra úplne rozpadla a hostia nás v 62. minúte definitívne zložili tretím gólom.V závere mohli ešte hostia niekoľko krát skórovať, ale svoje šance už nevyužili.

Tréner Pavol Demenčík:

Súper nebol lepší, naopak hlavne v prvom polčase sme boli futbalovejší. Väčšinou sa hralo na polovici hostí, ale počas celého zápasu sme si nevytvorili žiadnu poriadnu šancu na strelenie gólu. Tých málo pokusov čo sme mali, bolo všetko slabé, bez razancie a nepresné. Počas hry viacerí naši hráči nedodržiavali pokyny, ktoré sme si povedali pred zápasom, svojvoľne si vymieňali miesta, čo spôsobovalo v našej hre len chaos. Trpezlivý súper využil naše hrubé chyby a dokázal ich premeniť na góly. Opäť, na miesto toho aby sme jednoduchou prihrávkou do strany odľahčili stred poľa, tak sme sa tlačili do prehusteného stredu a strácali lopty. Všetky naše, ako tak dobré akcie a prieniky do šestnástky boli po stranách. Nič z nich však nebolo. Prehrali sme druhý zápas po sebe a robili sme podobné chyby. Nebudeme sa však vzdávať, dáme hlavy hore poučíme sa z chýb. Už ich nebudeme opakovať a ideme ďalej… Inteligentní hráči sa na prehrách dokážu veľa naučiť. Máme pred sebou ešte veľa ťažkých súperov, tak uvidíme ktorý hráč,  je čoho schopný….