Blog

Veľmi úspešný víkend absolvovali bežci ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová.

V sobotu 26.8. 2017 sme mali zastúpenie na  mini triatlone v ATC Liptovský Trnovec . Toto podujatie bolo poslednou časťou trojdielnej série 123athlon ktoré sa skladá z troch podujatí. Prvým kolom boli bežecké preteky na 10 kilometrov Night run Liptovský Mikuláš, druhým kolom bol horský Cross duatlon z Hrabova na Malino Brdo ktorý  bol kombináciou z 4,5 kilometra dlhej jazde na bicykli a 4,5 kilometra behu po horskej lúke pod Malinom Brde a posledným kolom bol mini triatlon v ATC Liptovský Trnovec.

Na štart preteku sa v sobotu ráno postavilo 129 pretekárov na ktorých čakalo 500 metrov plávania v Liptovskej Mare po ktorom nasledovala 15 kilometrov dlhá jazda na bicykli a na záver pretekári absolvovali 5 kilometrov dlhý cezpoľný beh. ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová mal na štarte dvojicu pretekárov- Michala Húsku a Martinu Bellušovú. Martina nastupovala na štart s vedomím že po dvoch kolách je na čele priebežného poradia a počas preteku nechcela o prvé miesto prísť. A aj keď po plaveckej časti stratila relatívne veľa času, v cyklistickej časti sa dotiahla na priebežne druhú Lenku Horňákovú z teamu „Števková“ a odvtedy bolo jasné že Bellušovej víťazstvo neutečie. Navyše v bežeckej časti potvrdila svoje vytrvalostné kvality keď zo všetkých žien zabehla najrýchlejší čas. Celú trasu zvládla za 1:22:44. Týmto víťazstvom zároveň potvrdila aj svoje celkové prvenstvo v sérii 123athlon s parádnou bilanciou Night run Liptovský Mikuláš -druhé miesto, Cross Duatlon Ružomberok prvé miesto a triatlon ATC Liptovský Trnovec opäť 1 miesto. Martina- gratulujeme! Dobrý výkon predviedol aj Michal Húska ktorý s časom 1:19:33 obsadil pekné 46 miesto čo je pri 129 člennom štartovnom poli slušný výsledok.

V nedeľu 27.8. 2017 sme sa zúčastnili na 7. kole Liptovskej bežeckej ligy Podtatranská 15-ka vo Východnej. Dvadsiaty deviaty ročník tohto cezpoľného behu bol v znamení ideálneho počasia. Pretekali sme vo veľmi peknom prostredí so štartom aj cieľom v známom amfiteátri obce. Trasa preteku viedla asfaltovou cestou smerom k  železničnej stanici Východná a odtiaľ pokračovala poľnou cestou hlbšie do hory kde mali muži svoju otočku. Ženy súťažili na 10 kilometrovej a muži na 15 kilometrovej trati. Preteku sa zúčastnili 6 bežci z ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová- Pavol Bačík, Martina Bellušová, Viliam Camber, Michal Húska, Martin Jančuška a Ivan Seman. Najviac sa darilo Bellušovej a Camberovi. Bellušová získala v hlavnej ženskej kategórii striebornú medailu a Camber v kategórii 60-69 ročných bronzovú. Pekný výsledok dosiahol aj nestarnúci Ivan Seman ktorý v kategórii 70 a viac ročných skončil na peknom, aj keď nevďačnom 4. mieste. Medailistom gratulujeme a ostatným vytrvalcom držíme palce do ďalších pretekov. Najbližšie sa predstavíme už tento piatok 1.9.2017 na Popradskom polmaratóne, 9.9. 2017 bude nasledovať  Pekelný beh Rajom v NP Slovenský Raj a v nedeľu 10.9. 2017 nás čaká 8. kolo LBL v Liptovských Sliačoch.

Spoločná fotografia pred štartom.

Naši súperi.

Presne o 10.00 zaznel povel na štart…

Vytrvalcov čaká 10 respektíve 15 kilometrov dlhá trasa v krásnom prostredí rázovitej obce Východná.

Martina Bellušová skončila v hlavnej ženskej kategórii do 34 rokov na druhom mieste.

Viliam Camber v silnej konkurencii získal v kategórii 60-69 ročných bronzovú medailu.