12. kolo Žiaci

13.04.2014  majstrovský zápas – Žiaci

TJ Družstevník Kvačany  –  ŠK Kriváň Lipt. Ondrašová     0:3 kontumačne

Zostava + známka:Kubovčík 6, Sivák 7, Čajka 6, Fehérpataky 7, Rypák 6, Rázga 5, Machovec 6,  Václav 5 (55´ Halík 5), Král 6, Arató 5 (48´ Forro 5), Jamnický 6,

HODNOTENIE:  10-9 VYNIKAJÚCI, 8-7 NADPRIEMERNÝ, 6-5 PRIEMERNÝ, 4-3 PODPRIEMERNÝ, 2-1 VEĽMI SLABÝ

Najlepší hráči: Fehérpataky, Sivák

Žlté karty:  neboli                                         Červené karty:   neboli

V tomto zápase sme síce kontumačne získali tri body, ale to len preto, že súper mal problémy s registračkami.

Horšie je však to, že v skutočnom zápase, ktorý sme na ihrisku v Kvačanoch odohrali sme prehrali 1:0.

Od začiatku sme však boli aktívnejší a už v 2. minúte dobre potiahol našu prvú akciu po ľavej strane Machovec. O minútu ho napodobnil Jamnický, ale ani z jedného útoku sme nič nevyťažili. Domáci okamžite odpovedali, keď sa snažili založiť protiútok dlhým odkopom, ale náš brankár Kubovčík dobre vybehol a poslal loptu do bezpečia. Potom sme ovládli dianie na ihrisku a snažili sme sa o útočný futbal. Pokusy domácich dokázala naša obrana na čele s Fehérpatakym bezpečne zachytávať. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal v 9. minúte náš útočník Jamnický. Jeho dobrý oblúčik smerujúci pod brvno však dokázal domáci brankár len s veľkou námahou vyraziť.  V 12. minúte sa s loptou na šestnástke Kvačian pekne uvoľnil Arató, ale loptu pripravenú na strelu zluftoval. Potom sa hralo viac v strede ihriska, bez šancí na oboch stranách. Až v 20. minúte vystrelil Král. O minútu prenikol s loptou do šestnástky Václav, no prestrelil bránku. O chvíľu dobre vystrelil Rázga, ale obrancovia loptu zblokovali. V 24. minúte zahrával priamy kop Václav, ale s jeho slabou strelou si brankár bez problémov poradil. O minútu sa do ojedinelého protiútoku dostali aj domáci hráči. dokázali aj prudko vystreliť, ale loptu dokázal zblokovať dobre postavený Sivák. To bolo zo strany domácich v prvom polčase všetko. My sme ešte zahrávali jeden rohový kop, ale aj Jamnického šanca zostala nevyužitá a tak sa prvý polčas skončil bezgólovou remízou.

V prestávke sme si povedali čo musíme zlepšiť, ale na ihrisku to nebolo vidieť. Niektorí si aj skúsili iné posty, ale tieto zmeny boli tiež skôr horšie ako lepšie a k ničomu to neviedlo. Súper nás za to potrestal v 44. minúte. Domácim z ničoho nič vyšla pekná akcia s kolmou prihrávkou do priestoru  pomedzi našich obrancov a voľný nabiehajúci hráč nám strelil gól. Tento gól domácich povzbudil a v nasledujúcich minútach boli lepším mužstvom. Vyrovnať sme mohli v 52. minúte, ale tu nám chýbalo trochu šťastia keď domáci vykopávali loptu z prázdnej bránky. O dve minúty z priameho kopu dobre vystrelil Václav, no brankár loptu vyrazil nad. Zvýšiť svoj náskok mohli domáci v 60. minúte, ale našťastie ich útočník v čistej šanci netrafil loptu. Do konca zápasu sme už nedokázali nič vymyslieť a domáci udržali tesné víťazstvo.

Tréner Pavol Demenčík:   Tento zápas sme až na dvoch-troch hráčov  nehrali dobre. V našej hre bolo veľa nedostatkov a zlých nefutbalových vecí. Nevieme hádzať auty, nie všetci rozumejú kde majú hrať – čo je obrana, čo je záloha, čo je útok. Máme problém s výberom miesta, s nabehnutím na prihrávku, problém vymeniť si loptu aj na krátko a aj s pohybom bez lopty. Často zostávame stáť skrytý za hráčmi súpera. Málo využívame voľné priestory na ihrisku a s loptou sa často tlačíme práve tam kde je najviac súperových hráčov.

Mali sme síce viacero šancí, ale nedokázali sme dať gól. Zdá sa mi, že nám chýba taký hráč, ktorý dokáže premieňať šance a dávať góly, taký typický strelec – zakončovateľ.

Na tomto všetkom budeme na tréningoch pracovať tak, aby sa každý zlepšoval a tým sa zlepšoval aj celý tím.

Podarí sa nám to len vtedy, keď každý jeden hráč začne brať futbal v Ondrašovej naozaj vážne, každý bude pravidelne chodiť na tréningy a na týchto tréningoch poctivo pracovať a v zápasoch bude každý robiť všetko pre úspech nášho tímu…

Tréningy tento týždeň budú v UTOROK, STREDU a PIATOK o 16.30 hod.