13.kolo Žiaci

ŠK Kriváň Lipt. Ondrašová  –  FC 34 LM Palúdzka     0:4   (0:0)

Zostava + známka:Kubovčík 9, Sivák 8, Čajka 8, Fehérpataky ©8, Rypák 8, Purgat 8 (56´ Halík 8), Rázga 8, Jamnický 9, Lis 8 (60´Ševček 8), Arató 8, Forro 8 ,

HODNOTENIE:  10-9 VYNIKAJÚCI, 8-7 NADPRIEMERNÝ, 6-5 PRIEMERNÝ, 4-3 PODPRIEMERNÝ, 2-1 VEĽMI SLABÝ

Najlepší hráči: Kubovčík, Jamnický,

Žlté karty:  neboli                                                             Červené karty:   neboli

Na domácom ihrisku sme privítali Palúdzku, ktorá je na prvom mieste v tabuľke a doteraz bola bez prehry. Čakal nás preto náročný zápas. Hostia potvrdzovali svoju silu hneď od začiatku. Prvý krát vystrelili v 4. minúte, no Sivák tento ich pokus zrazil na roh. Nasledoval center a hlavička vedľa našej bránky. V 10. minúte hostia nebezpečne pohrozili hneď dva krát. Dva útoky po ľavej strane, dva centre a obidve hlavičky skončili tesne nad našou bránkou. V prvom polčase sme sa bránili tlaku súpera a snažili sme sa narúšať jeho akcie. Do útoku sme sa moc nehrnuli, iba Jamnický párkrát ponaháňal obrancov súpera. Šancu sme si v prvom polčase nevypracovali. V 17. minúte strelu zo šestnástky, ktorá smerovala do našej bránky zblokoval Sivák. V 20. minúte sme mali šťastie, keď dobrá hlavička súperovho útočníka skončila tesne vedľa pravej tyče našej bránky. V 26. a 27. minúte nás výbornými zákrokmi podržal náš brankár Kubovčík. Najskôr s istotou chytil prudkú strelu z vnútra šestnástky a o minútu nato vytiahol parádny zákrok, keď gólovú strelu z dvadsiatich metrov vytlačil na roh. V 32. minúte po centri z pravej strany, kapitán hostí vyslal bombu z voleja, ktorá skončila tesne nad našou bránkou. Prvý polčas sme tak dokázali s Palúdzkou udržať bezgólový stav.

V prestávke sme si povedali, že musíme čo najdlhšie vytrvať v nasadení, chcení, odhodlaní a bojovnosti z prvého polčasu.Najskôr v 36. minúte predviedol dobré sólo Jamnický, ale skončilo to na brankárovi hostí. Bohužiaľ hneď nasledoval rýchly protiútok, ktorý sa skončil gólom v našej sieti. Zle pokrytý palúčanský kapitán prenikol po ľavej strane do našej šestnástky a strelou pod brvno nechytateľne otvoril skóre. Hostí tento gól trochu ukľudnil a nasledovali ďalšie dva ich pokusy, ktoré skončili mimo našej bránky. V rozpätí 40. a 48. minúty mal súper ďalšie tri strely, ktoré tiež skončili vedľa. My sme aj v druhom polčase pokračovali v obrannej hre a snažili sme sa zabrániť súperovi v strieľaní ďalších gólov. V 51. minúte chytil Kubovčík hosťom samostatný nájazd, keď v poslednej chvíli nohou vytlačil loptu na roh. Hostia nás potom ešte viac pritlačili a v 55. minúte pridali druhý gól. O dve minúty sa pokúsil odpovedať Jamnický, ale jeho strela z diaľky skončila nad súperovou bránkou. Tretí gól pridali hostia v 63. minúte a na konečných 0:4 upravili o dve minúty neskôr. Tesne pred koncom ešte Kubovčík vyrazil ďalšiu nebezpečnú strelu. Hostia si tak od nás odviezli všetky body.

Tréner Pavol Demenčík:  Celý zápas sme hrali pod tlakom a v podstate sme sa väčšinou len bránili. Škoda, že sme v druhom polčase dostali rýchlo prvý gól, ktorý padol tak trochu po našej chybe. Keby sa tak nestalo, mohli sme Palúdzku ešte viac potrápiť a možno aj prekvapiť. Ale nevadí, najťažšieho súpera máme za sebou a ideme ďalej! Pretože všetci hráči, ktorí v tomto zápase nastúpili podali obetavý tímový výkon s nasadením, chcením a bojovnosťou. Takto to má vyzerať! A ja ako tréner si to veľmi cením.

Neteší mavšak to, že sme prehrali už druhý zápas po sebe, ale hlavne ma neteší, že sme zatiaľ nedali žiadny gól. To sa musí zmeniť!!

Tréningytento týždeň budú v UTOROK, STREDU a PIATOK o 16.30 hod.