14.kolo Žiaci

27.04.2014  majstrovský zápas – Žiaci    14. kolo

FK Kráľova Lehota  –  ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová     1:1   (1:0)

Zostava + známka:Kubovčík 6, Sivák 4, Čajka 4, Fehérpataky 4, Rypák 4 (65´ Rojík 4), Purgat 4 (36´ Král 4), Machovec 5, Jamnický 5, Lis 4 (63´Halík 4), Arató 5, Rázga 4 (55´Forro 4),

HODNOTENIE:  10-9 VYNIKAJÚCI, 8-7 NADPRIEMERNÝ, 6-5 PRIEMERNÝ, 4-3 PODPRIEMERNÝ, 2-1 VEĽMI SLABÝ

Najlepší hráči:  v tomto zápase neboli

Žlté karty:  67´ Jamnický                              Červené karty:   neboli

V 4. minúte mal prvú šancu v zápase, po chybe domáceho brankára Arató. Domáci odpovedali o dve minúty, ale Kubovčík sa nenechal prekvapiť. Nasledujúca desaťminútovka patrila nášmu mužstvu. Mali sme hernú prevahu a vytvorili sme si aj niekoľko dobrých šancí. V 7. minúte strelu Rázgu domáci brankár chytil. O minútu Jamnický mieril vedľa. O chvíľu z pravej strany dobre vystrelil Rázga, ale brankár loptu vyrazil na roh.

V 12. a 13. minúte mal tri čisté šance Arató. Najskôr trafil tyč, potom jeho prudkú strelu brankár len s námahou vyrazil a Aratov tretí pokus trafil brankára do nôh. Domáci sa na dostrel našej bránky dostali až v 17. minúte, no svoj útok zakončili vedľa našej bránky. V 18. minúte z protiútoku odpovedal slabou strelou zo šestnástky Jamnický. Peknú samostatnú akciu predviedli domáci v 20. minúte. Ich útočník dokázal postupne obísť až štyroch našich brániacich hráčov a navyše ešte aj vystreliť. V 23. až 26. minúte sa trikrát dostal k zakončeniu Jamnický. Najskôr z priameho kopu prestrelil, ďalšia jeho strela tiež skončila vysoko nad a potom ho v šanci dokázala zastaviť domáca obrana. Hneď na to Arotó slabou strelou len pozdravil brankára. Domáci sa dostali na rad v 31. minúte. Z nevinne vyzerajúcej akcie a po faule v našej šestnástke kopali pokutový kop, ktorý dokázali bezpečne premeniť. Gól v našej sieti ich povzbudil a o dve minúty po dobrom prieniku do našej obrany nás musel ratovať náš brankár Kubovčík, keď prudkú strelu stihol vytlačiť na roh. Na prestávku do šatní sme tak odchádzali so zvesenými hlavami.

Hneď v prvej minúte druhého polčasu trafil bočnú sieť domácej bránky Jamnický. V 38. minúte súper zahrával priamy kop, ale Kubovčík si na dva krát poradil. Z protiútoku vystrelil Král, no len na brankára. Vyrovnania sme sa dočkali v 43. minúte. Machovec prenikol s loptou do šestnástky domácich, obišiel brankára, dokázal aj zakončiť a loptu potom už len doťukol do prázdnej bránky Rázga. Po tomto vyrovnávajúcom góle sme začali byť aktívnejší a už o dve minúty mohol pridať náš druhý gól Král, ale v čistej šanci na netrafil loptu. Stále sme mali miernu prevahu, no aj súper sa snažil. Podnikal nebezpečné protiútoky a zamestnával našu obranu.V 58. minúte sa v dobrej šanci ocitol striedajúci Forro, no zakončil tesne vedľa. O chvíľu ho napodobnil Lis,keď aj on v dobrej príležitosti netrafil bránku. V 61. minúte zo šestnástky vystrelil Jamnický. Jeho pokus však bol úplne nepresný, čo aj sám hráč patrične okomentoval, za čo zbytočne dostal žltú kartu. Obidve mužstvá sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Domáci ešte dva krát nebezpečne pohrozili, ale gól nám už nedali a tak sa zápas skončil remízou.

Tréner Pavol Demenčík:  Výkon celého mužstva bol v tomto zápase zlý. Mali sme síce prevahu a aj viacero čistých šancí, ale na to čo sme predvádzali na ihrisku sa nedalo pozerať. V našej hre bolo veľa hrubých chýb a nedostatkov. Začalo to už prístupom a rečami hráčov v šatni pred zápasom…

Malí, ale veľmi šikovní hráči súpera dokázali neraz zamotať našu obranu a to aj hráčov, ktorí boli o dve hlavy vyšší. Pokazili sme veľa autových vhadzovaní. Hráči nedodržiavali svoje posty a veľakrát boli na miestach kde nemali čo robiť. Často sme zbytočne vozili loptu a potom ju stratili. Prvý dotyk pri spracovaní lopty, prihrávka, alebo nabehnutie do voľného priestoru , to bola z našej strany katastrofa.

Máme čo zlepšovať, preto očakávam, že v utorok prídu na tréning všetci hráči. Rozoberieme si zápas, povieme si čo sme robili zle a ako to budeme zlepšovať…

Tréningy tento týždeň budú v UTOROK, STREDU a PIATOK o 16.30 hod.