15.kolo Žiaci

04.05.2014  majstrovský zápas – Žiaci    15. kolo

ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová  –  ŠK Agro Baník Dúbrava     4:1  (3:0)

Zostava + známka:Kubovčík 7, Sivák 6, Čajka ©7, Fehérpataky  6, Rypák 7, Purgat 6 (54´ Král 5),  Machovec 7, Rázga 7, Lis 7, Arató 8 (69´ Halík 6), Jamnický 10,

HODNOTENIE:  10-9 VYNIKAJÚCI, 8-7 NADPRIEMERNÝ, 6-5 PRIEMERNÝ, 4-3 PODPRIEMERNÝ, 2-1 VEĽMI SLABÝ

Najlepší hráči: Jamnický,

Žlté karty:  neboli                                                             Červené karty:   neboli

Stretnutie sa začalo za slnečného májového počasia, ale s prudkým vetrom, ktorý v zápase robil problémy obidvom mužstvám. My sme prvý polčas hrali s vetrom a už v 3. minúte sme išli do vedenia. Na pravej strane začal akciu Arató, posunul na Machovca, ten našiel Jamnického, ktorý otvoril skóre. V 8. minúte sa pri našej šestnástke dopustil chybičky v rozohrávke Fehérpataky, ale súper ponúknutú príležitosť našťastie nedokázal využiť. O minútu poslal Arató do čistej šance Jamnického, no ten tiež zaváhal. Hostia sa dostali k strele v 13. minúte, ale náš brankár bol pozorný. O chvíľu odpovedal strelou Jamnický, no súperovho brankára neprekonal. Hostia mali najväčšiu šancu na vyrovnanie v 15. minúte. Po chybe nášho kapitána Čajku pri spracovávaní lopty, sa súper dostal do rýchleho brejku, ale našťastie akciu zakončil tesne vedľa našej bránky. V 21. minúte bol faulovaný Machovec. Loptu si na priamy kop postavil Arató a nedal dúbravskému brankárovi šancu. O dve minúty sme už viedli 3:0, keď po asistencii Lisa dal svoj druhý gól v zápase Jamnický. V 31. minúte dobre unikol Lis, ale s jeho zakončením si brankár poradil.

Druhý polčas sme hrali proti vetru my a hrali sme ho zle. Hostia nás od začiatku pritlačili a v 37. minúte mali šancu, keď rozhodca zapískal malú domov. Nedokázali ju však využiť. O dve minúty mali po nakopnutej lopte do našej šestnástky ďalšiu nebezpečnú možnosť. V 40. minúte prudký odkop z polovice ihriska, ktorému pomohol aj prudký vietor, náš brankár Kubovčík len so šťastím vyškrabal na brvno. Silný vietor hnal súpera dopredu a my sme sa len zriedka dostávali na dostrel dúbravskej brány. V 46. minúte vznikla po rohu pred našou bránkou ďalšia nebezpečná situácia. O minútu sa hostia dostali do úniku, no mierili vedľa. My sme sa k prvému zakončeniu v druhom polčase dostali až v 51. minúte. Jamnický sa však nepresadil. Hostia odpovedali o štyri minúty, keď nastrelili tyč našej bránky. V 58. minúte z dobrej pozície vystrelil Machovec, ale jeho pokus dokázala obrana hostí zblokovať. Na 3:1 Dúbrava znížila z pokutového kopu v 58. minúte. Tomuto gólu predchádzali viaceré hrubé chyby na našej prvej strane obrany aj zálohy. Hostí schladil o dve minúty Jamnický, keď strelou zo šestnástky zvýšil náš náskok a v zápase tak zaznamenal hattrick. Päť minút pred koncom zaznamenal ešte strelu Arató. Gól však už nepadol a my sme tak zaznamenali prvé jarné víťazstvo.

Tréner Pavol Demenčík:  Vyšiel nám prvý polčas a konečne sme dokázali premeniť šance. V druhom polčase nás súper zatlačil. V zápase sme v prvom aj v druhom polčase, ale urobili aj veľa chýb, ktorých sa musíme vyvarovať. Najbližšie nás čaká zápas v Iľanove, ktoré sa dokázalo posilniť o štyroch nových kvalitných hráčov. Aj preto to bude veľmi ťažký zápas na ktorý sa musíme dobre pripraviť.

Gratulujem k hattricku, ktorý zaznamenal Jamnický. Mrzí ma však zranenie Rypáka, ktoré dúfam nebude vážne. Všetci mu želáme skoré uzdravenie.

Tréningy tento týždeň budú v UTOROK, STREDU a PIATOK o 16.30 hod.