9. ročník Night run Liptovský Mikuláš

Video reportáž zo sobotňajšieho bežeckého podujatia v uliciach nášho mesta. 9. ročník Night runu prilákal do ulíc Liptovského Mikuláša rekordný počet 440 bežcov. V štartovnej listine boli zapísaní aj naši bežci Pavol Bačík, Marián Fejerčák, Michaela Kucháriková, Lukas Nemcik ,Matúš Sipko, Miroslav Staroň a Ivan Seman. Štart preteku bol o 20:30, podmienky na beh boli veľmi dobré, teplota vzduchu bola prijateľná a slabá prehánka počas prvých dvoch kilometrov priniesla aj príjemné ochladenie, čo bežcom len vyhovovalo. Naši pretekári reprezentovali na jedničku a v cieli sme si uchmatli dve umiestnenia na „bedni“.
Najväčším prekvapením bolo celkové druhé miesto Lukáša Nemčíka na 10 km trati, čo je fantastický výsledok. Lukáš sa do nášho bežeckého klubu pridal tento rok a my všetci, ktorí ho poznáme o ňom vieme, že je to veľmi kvalitný bežec. Druhým miesto na tomto preteku potvrdil, že patrí k najlepším bežcom na Liptove a jeho výsledný čas 35:41 je naozaj výborný, na taký výsledok treba tvrdo trénovať. Absolútnym víťazom na 10 km sa stal Jakub Haviarik s výsledným časom 34:00 a tretie miesto bral náš kamarát z Černovej Matúš Vlčko za 35:52.
Tradične krásny výsledok dosiahla aj Michaela Kucháriková, ktorá vyhrala beh na 5 km za 19:56. Miška potvrdila svoje kvality, väčšina jej štartov znamená umiestnenie na stupni víťazov a robí veľmi dobré meno nášmu klubu. Aj ostatní bežci si počínali dobre. Vysoké ambície mal Matúš Sipko na 5 km trati. Konkurencia bola ale veľmi silná a nepodarilo sa mu zopakovať medailové umiestnenie z jeho predchádzajúceho štartu na Podtatranskej 15-ke vo Východnej. Jeho výsledný čas 18:58 je kvalitný čas ktorý mu stačil na celkové 10. miesto v absolútnom poradí medzi 274 pretekármi. Matúš chcel viac, ale nie je každý deň nedeľa. Každopádne, Matúš má veľký talent aj chuť trénovať, takže tie umiestnenia v prvej päťke, možno aj na stupni víťazov nie sú pre bežca jeho kvalít nedosiahnuteľné. Pavol Bačík si svojím výsledným časom 43:41 trocha pohoršil oproti predchádzajúcim štartom na tomto podujatí, ale celkové 31. miesto v absolútnom poradí medzi 161 pretekármi je stále pekný výsledok. Náš ďalší nový bežec Marián Fejerčák je skôr špecialista na trailové behy v prírode, ale aj on zvládol túto rýchlu trasu veľmi slušne a jeho čas 45:19 mu stačil na 48. miesto. Miroslav Staroň začal pretek v pomerne rýchlom tempe, ale zranenie kolena ktoré si privodil počas tréningu ho v druhej polovici trate značne limitovalo. Nakoniec dobehol do cieľa 10 km trasy za 45:24 a celkovo skončil na 49. mieste. Posledným členom našej výpravy bol náš najstarší člen Ivan Seman ktorý sa rozhodol pre 5 km trať. Ivan sa umiestnil na celkovom 214. mieste a za sebou nechal ešte ďalších 49 podstatne mladších športovcov. Čo k tomu dodať…Ivan nech Ti zdravie a elán vydržia čo najdlhšie…
Bežcom gratulujeme a držíme palce v ďalších pretekoch, ktoré nás ešte čakajú…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.

Menu