Bežci nášho klubu opäť na medailových priečkach.

S príchodom jari sa opäť pomaly rozbieha kolotoč bežeckých pretekov v rámci celého Slovenska. Bežci nášho klubu ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová poctivo naberali kilometre počas zimnej prestávky a minulý víkend sa už zúčastnili svojich prvých pretekov na ktorých dosiahli parádne výsledky.

Maratón Pohronským Inovcom je trailový maratón ktorého trasa vedie lesnými cestami v okolí Pohronského Inovca. Štart bol v sobotu 26.3. 2022 u o 9:00 v Novej Bani. Na štart sa postavilo 108 pretekárov. Náš klub reprezentovali Martiná Bellušová a Michal Húska. Organizátorov určite potešilo, že v štartovnom poli sa okrem slovenských bežcov zúčastnili aj pretekári z Andory, Francúzska, Českej Republiky, Grécka a Rakúska. Reprezentanti nášho klubu si počínali veľmi dobre keď Martina dobehla na 2. mieste v čase 4:20:0 čo je pri maratóne v kopcovitom teréne na lesných cestách veľmi slušný výkon. Za víťazkou Simonou Hudákovou z Dynasport Team zaostala o 13 minút. Na treťom mieste skončila Soňa Rusnáková v čase 4:42:35. Michal Húska zvládol trasu preteku za 4:27:39 a s týmto časom skončil na 21. mieste. Víťazom sa stal Marián Priadka v čas 3:12:51.

V ten istý deň sa ďaľšia naša bežkyňa Michaela Kucháriková zúčastnila 37. ročníka behu v Dolnej Lehote. V hlavnej ženskej kategórii absolvovala Miška krátku 2500 metrov dlhú trasu kde naplno využila svoju rýchlosť a vynikajúcim časom 00:09:13 preteky vyhrala. Pri takomto čas Miške vyšla priemerná rýchlosť 3:41 minúty na 1 kilometer čo je veľmi rýchle tempo. Na druhom mieste skončila o tri roky mladšia Nikola Benediková z TJ Slávia Tuzlo v čase 00:09:49a tretie miesto obsadila Martina Grexová z Brezna v čase 00:10:18.

Michaela Kucháriková na najvyššom stupni.

Našim bežcom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu nášho bežeckého oddielu ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová.