Ondrašovská horička 2022

Vážení športoví priatelia, kamaráti bežci,

po takmer trojročnej prestávke spôsobenej pandemickými opatreniami sa situácia konečne zlepšila a opäť sa naplno rozbehli rôzne športové podujatia. Aj v našom ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová sme sa v spolupráci s mestom Liptovský Mikuláš a Olympijským klubom Liptova rozhodli, že budeme pokračovať v tradícii cezpoľného behu Ondrašovskej horičky. Tento rok sa na našom štadióne stretneme v nedeľu 12.6. 2022. Začiatok 37. ročníka Ondrašovskej horičky je naplánovaný na 8:40 ráno. Športovou ambasádorkou nášho podujatia sa stala slovenská reprezentantka v behu na 800 metrov, olympionička Gabriela Gajanová z Bobrovca, ktorá v začiatkoch svojej športovej kariéry absolvovala viacero ročníkov našej horičky…

 

 

 

 

Gabriela Gajanová, reprezentantka Slovenska, účastníčka Olympijských hier v Tokiu pozýva všetkých milovníkov cezpoľného behu na 37. ročník Ondrašovskej horičky.

 

Počas pauzy, spôsobenej COVIDom sme prehodnotili pripomienky bežcov a mierne sme upravili trasu tak, aby sme počas preteku absolvovali čo najviac kilometrov po voľnom teréne a vyhli sa asfaltke. Zmeny si môžete pozrieť na priloženej mapke pod článkom. Chceme pokračovať aj v možnosti preteku pre vyznávačov Nordic Wallking a ako novinku, otvárame novú kategóriu pre bežcov- psíčkarov, vyznávačov Canicrossu. Dĺžka trasy hlavných kategórií sa nemení a ostáva 14 km pre mužov a juniorov a 7,6 km pre ženy, dorastencov, veteránov a Nordic Wllkerov s Canicross bežcami…

Online prihlasovanie spustené na nasledovnom linku: http://casomierapt.sk/udalost.php?id=900.

Štartovné vo výške 9€ pri registrácii online a 12€ na mieste v deň preteku. Absolútny víťazi a víťazi jednotlivých bežeckých kategórií budú ocenení. Pretekári Nordic wallking a Canicrossu budú mať vyhlásenú len jednu, spoločnú kategóriu bez rozdielu veku. Všetkých platiacich pretekárov pozývame na kotlíkový guláš z diviny a nápoj k tomu. 

Prpopzície: Propozície Ondrašovská horička 2022 final

Finančné odmeny: Finančné odmeny 2022

VÝSLEDKY 2022

FOTOGALĚRIA č. 1- futbalové ihrisko- fotky Vadimír Škuta

FOTOGALÉRIA č. 2- futbalové ihrisko-fotky Vladimír Škuta

FOTOGALĚRIA č. 3- výbeh na Ondrašovskú horičku muži- fotky Vladimír Škuta

FOTOGALÉRIA č. 4- výbeh na kaskády na horičkou-fotky Lucia Gondášová

FOTOGALÉRIA č. 5- priestor štartu a zbeh z Hája Nicovô- fotky Matúš Jaraba

 

Tešíme sa na Vašu účasť…

Pavol Bačík

predseda bežeckého oddielu ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová

Zmeny trasy 14 km dlhej trasy mužských kategórií vyznačené svetlo modrou farbou.
1. a 3. Asfaltku medzi železničným priecestím pri hasičskej stanici a križovatkou na Trstené sme nahradili behom po poľnej ceste vedúcej súbežne s touto asfaltkou.
2. Na Háj Nicovô vybehneme lesnou cestou Michala Martikána k parkovisku pri pamätníku.

Zmeny trasy 7,6 km dlhej trasy ženských kategórií, juniorov, veteránov, Nordic Wallking a Canicrossu vyznačené svetlo fialovou farbou.
1. a 2. Asfaltku medzi železničným priecestím pri hasičskej stanici a križovatkou na Trstené sme nahradili behom po poľnej ceste vedúcej súbežne s touto asfaltkou.

Trasa bude označená a na kritických križovatkách budú postavené hliadky regulovčíkov. Na trase sa budú nachádzať dve občerstvovacie stanice, jedna na otočke ženských kategórií pri elektrárňach, druhá na vrchole stúpania na Háj Nicovô na parkovisku. pri obidvoch budú aj kontrolné body pre kontrolu dodržania správnej trasy zo strany pretekárov.

Menu