Derby v Trnovci bez víťaza

10. kolo odohralo A mužstvo Liptovskej Ondrašovej v Liptovskom Trnovci. V prvom polčase sa hral pomerne vyrovnaný futbal s minimom šancí na oboch stranách. Napriek tomu už v prvom polčase padli dva góly, obe mužstvá dokázali využiť zaváhanie v obranných radoch súpera a do šatní tak odchádzali za nerozhodného stavu 1:1. Po zmene strán začal aktívnejšie Trnovec, ktorému sa v útoku darilo najmä v krídelných priestoroch. V 55. minúte sa útočníkovi Trnovca dokonca podarilo uniknúť za chrbát obrany hostí a dostať sa do samostatného nájazdu, ktorý zastavil až nedovolený zákrok brankára tesne za šestnástkou. Hlavný rozhodca faul posúdil ako zákrok vo vyloženej gólovej šanci a vytiahol červenú kartu. Trnovec presilovku zakrátko využil na strelenie vedúceho gólu a o výsledku sa zdalo byť rozhodnuté. Ondrašová však zapla na vyššie obrátky, hráči začali tesnejšie dostupovať súpera, čím čiastočne eliminovali jeho početnú prevahu. Zvýšená aktivita napokon Ondrašovej priniesla odmenu v podobe vyrovnávajúceho gólu. Hoci mala Ondrašová v druhom polčase ešte dve vyložené príležitosti, vzhľadom na celkový priebeh zápasu môžu byť hráči so získaným bodom v Trnovci spokojní.

Hráč zápasu: Ľ. Glončák

Nasledujúci zápas odohrá A mužstvo Liptovskej Ondrašovej v nedeľu 16. 10. 2022 o 14:00 na domácom ihrisku proti TJ Družstevník Štiavnička.