Futbalové leto 2022

Prázdniny sa nezadržateľne blížia a futbaloví činovníci v Liptovskej Ondrašovej už majú pripravené všetko potrebné na uskutočnenie tradičného športového podujatia pre deti a mládež „Futbalové leto 2022“. Bude to už 8. ročník tohto jedinečného projektu, ktorý funguje počas letných mesiacov na území mesta Liptovský Mikuláš.

 

Pavol Demenčík – koordinátor projektu: Tento ročník začneme trochu netradične o niečo skôr ako po minulé roky. Tak isto aj o niečo skôr bude Futbalové leto končiť. Dĺžku podujatia, ktorá je takmer dva mesiace, to však nijako neovplyvní. Táto zostane zachovaná, ako v minulosti.

Je to preto, že naše žiacke mužstvá a aj mužstvo dorastu hrajú vyššie krajské súťaže, ktoré štartujú už začiatkom augusta. Tak isto začiatkom augusta začína svoju súťaž A-mužstvo dospelých. Tam sa už proste potrebujeme venovať jednotlivým mužstvám samostatne a naplno.

My máme bohužiaľ k dispozícii len jedno ihrisko. Ako jediný z futbalových klubov mestských častí Liptovského Mikuláša fungujeme bez akýchkoľvek prípravných plôch, ktoré by sme pri počte detí, mládeže a aj dospelých futbalistov, teda najväčšej futbalovej základni v okrese, potrebovali ako soľ. Naše hlavné a zároveň jediné ihrisko už jednoducho nestíha. Počas celej sezóny, na jar, v lete aj v jeseni, je ihrisko sedem dní v týždni naplno využívané. Družstvá prípraviek, mladších či starších žiakov, tak isto mužstvá dorastu a dospelých ihrisko využívajú na trénovanie aj na odohranie majstrovských či prípravných zápasov.

 

Futbalové leto 2022 bude prebiehať v podobnom duchu ako po minulé ročníky. Celý tréningový proces sa uskutoční na našom futbalovom ihrisku v Liptovskej Ondrašovej. Začíname už 13. júna a pokračujeme nepretržite aj cez prázdniny, až do 4. augusta 2022. Záujemcovia sa môžu k nám kedykoľvek pripojiť, počas celej doby trvania projektu. Tréningy budú pravidelne trikrát v týždni, a to vždy v pondelok, utorok a štvrtok o 17.00 hod. Projekt je určený pre všetky deti od 6 do 14 rokov. Samozrejme nielen pre začiatočníkov, ale aj pre tých, čo futbal už hrávajú a chceli by sa ešte viac zdokonaliť.

Tréningový proces vedú kvalifikovaní tréneri s trénerskou licenciu. Deti sú podľa veku a úrovne futbalových zručností rozdelené do štyroch základných kategórií, a to na mladšiu prípravku, staršiu prípravku, mladších žiakov a starších žiakov. V tomto ročníku obohatíme podujatie aj o špeciálne brankárske tréningy, ktoré bude viesť samostatný tréner brankárov.

Ak sa podarí zabezpečiť adekvátnu podporu, na ktorej intenzívne pracujeme, pridáme pre účastníkov aj malé prekvapenie. Po skončení Futbalového leta vybraní jednotlivci budú mať možnosť pokračovať s futbalom v našom klube a okúsiť tak príležitosť zahrať si futbal vo vyšších súťažiach.

Veríme, že aj tento ročník bude rovnako úspešný ako tie predchádzajúce a že deti, ale aj rodičia si od nás odnesú veľa pekných športových zážitkov.

 

Bližšie info získate aj na:

tel. č. 0907 497 673  alebo  e-mailovej adrese: trenerziacilo@gmail.com

 

Menu