Hladké víťazstvo Podturne

V 22. kole privítala Liptovská Ondrašová na domácom ihrisku Podtureň. Papierovým favoritom stretnutia boli hostia, ale Ondrašovej sa podarilo zachytiť úvod stretnutia a najmä vďaka aktívnej hre po krídlach robila svojmu súperovi v prvom polčase nemalé starosti. Dobrý prvopolčasový výkon zo strany Ondrašovej vyvrcholil v 31. minúte, keď sa domáci po presnej strele spoza šestnástky ujali vedenia. Bol to zároveň jediný presný zásah prvého polčasu.

V druhom polčase sa Ondrašovej nepodarilo nadviazať na výkon z prvého dejstva. Hostia si hneď prvou akciou druhého polčasu vybojovali priamy kop v blízkosti pokutového územia, ktorý v 47. minúte zužitkovali na vyrovnanie. Krátko nato si po ďalšej priamočiarej akcii vybojovali hostia pokutový kop, strela z bieleho bodu však tentokrát mierila len do brvna. Hráči Ondrašovej tak dostali šancu znova sa chytiť v zápase, ale ani súperom zahodený pokutový kop ich nenaštartoval. Práve naopak, skúsení hostia dokázali potrestať každé ďalšie poľavenie koncentrácie domácich a v ďalšom priebehu druhého polčasu vsietili až 4 góly. Podtureň tak napokon v Ondrašovej zvíťazila vysoko 5:1.

Do konca sezóny zostávajú už len 4 kolá a hneď v tom nasledujúcom bude Liptovská Ondrašová bojovať o veľmi dôležité 3 body. Aj nasledujúci zápas odohrá Ondrašová na domácom ihrisku, kde v nedeľu 28. mája privíta Liptovský Trnovec. Zápas sa začne o 17:00.