Michaela Kucháriková vo výbornej forme, čo preteky, to medaila…

Bežecké súťaže pokračujú v plnom prúde a  naši bežci pravidelne reprezentujú ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová. V máji sa najviac z našich pretekárov darilo Michaele Kuchárikovej, ktorá si z troch podujatí odniesla dve zlaté, jednu bronzovú medailu a ustanovila nový traťový rekord v ženskej kategórii na 5. ročníku behu o putovný pohár starostu obce Vlachy.

 

V sobotu 21.5. 2022 sa Michaela zúčastnila 1. ročníka Behu dolinkami v obci Malatíny. Na 8,5 km dlhej trati vedenej hlavne poľnou cestou sa Miške podarilo dobehnúť na 1. mieste. Členitú trasu zvládla za 38:39 min. Na 2. mieste dobehla Katarína Stanová s výsledným časom 41:37. V ženskej kategórii celkovo bežalo 26 pretekárok. Medzi mužmi zvíťazil Pavol Orolín ktorý rovnakú dlhú trasu absolvoval za 32:25 minút. Náš reprezentant Matúš Sipko skončil na peknom 9. mieste s výsledným časom 38:15 minúty. V mužskej kategórii celkovo pretekalo 38 mužov.

Beh Dolinkami- Malatíny- štart preteku.
Michaela Kucháriková v cieli.
Michaela Kucháriková ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová na najvyššom stupni.

Memoriál Jozefa Gabčíka sa uskutočnil v sobotu 28. mája pod taktovkou 5. pluku špeciálneho určenia Žilina. Súčasťou spomienkového podujatia bol pietny akt kladenia vencov pri pamätníku Jozefa Gabčíka v Poluvsí a Oblastný klub vojenských výsadkárov Jozefa Gabčíka Žilina odhalil novú pamätnú tabuľu na dome, v ktorom vyrastal a prežil svoju mladosť Jozef Gabčík. Z Poluvsia viedla trase preteku 28. ročníku behu memoriál Jozefa Gabčíka v dĺžke 11 km do telovýchovného areálu 5. pluku špeciálneho určenia Žilina. Všetkými aktivitami, ktoré sa uskutočnili  v rámci 28. ročníka Memoriálu Jozefa Gabčíka sme si pripomenuli 80. výročie operácie Anthropoid.

Pri príležitosti 80 výročia operácie Antropoid odhalil premiér SR Eduard Heger novú pamätnú tabuľu na dome, v ktorom Jozef Gabčík vyrastal.
Štart preteku Memoriál Jozefa Gabčíka venovaný pamiatke Československé výsadkára, hrdinu z obdobia 2. svetovej vojny.

 

Preteku sa pravidelne zúčastňujú aj profesionálny vojaci z 5. pluku špeciálneho určenia zo Žiliny.

29.5. 2022 sa uskutočnil 5. ročník o Putovný pohár starostu obce Vlachy. Trasa preteku vedie atraktívnym prostredím zo stredu obce smerom na priehradný múr vodnej nádrže Liptovskej Mary a odtiaľ, strmým kopcom cez archeoskanzem keltskej osady na vrchol Havránok a rýchlim zbehom naspäť do obce. Preteky sú súčasťou Liptovskej bežeckej ligy. Tento ročník bol mal veľmi kvalitné osadenie keď tak v mužskej, ako aj v ženskej kategórie padli nové traťové rekordy…

5. ročník Behu o putovný pohár starostu obce Vlachy sa vďaka atraktívnej trati a veľkého servisu pre pretekárov teší veľkej obľube v bežeckej komunite.
Štart preteku- dĺžka 6,9 km.
Michaela Kucháriková šprintuje do cieľa v novom traťovom rekorde!
Miroslav Staroň si zlepšil svoj osobný rekord o 1,5 minúty s čím bol v cieli veľmi spokojný. Výsledný čas 34:39 mu stačil na celkové 11. miesto vo svojej kategórii medzi 18-timi pretekármi.
Martin Jančuška z ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová v cieli. Celkovo vo svojej kategórii skončil s časom 38:06 min. na 13. miest z 18 pretekárov.
Michaela Kucháriková na stupni víťazov na 1. mieste.
Nové traťové rekordy treba osláviť. Matej Hrnčiar 26:37 min., Michaela Kucháriková 31:32 minúty! Gratulujeme.

Ďalšie kolo Liptovskej bežeckej ligy organizuje dňa 12.6. 2022 práve ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová. Na pretekárov čaká 14 km dlhá trať  v mužských kategóriách a 7,6 km v ženských kategóriách. Otvorené máme aj kategórie pre vyznávačov Nordic Wallkingu a Canicrossu- behu so psom. Odporúčame registráciu online ktorá urýchli registráciu pretekárov pred samotným štartom a ponúka zvýhodnené štartovné vo výške 9€. Výška štartovného na mieste: 12€. tešíme sa na všetkých účastníkov 37. ročníka cezpoľného behu Ondrašovskej horičky.

 

Menu