Napínavé derby s Trnovcom zvládla lepšie Ondrašová

V 23. kole privítalo A mužstvo Liptovskej Ondrašovej na domácej pôde Liptovský Trnovec. Zápas bol od začiatku pomerne vyrovnaný, prvý polčas sa niesol v znamení boja o stred poľa. Hneď v úvode sa dokázal cez stred ihriska individuálne presadiť kapitán hostí, jeho strelu z hranice šestnástky však J. Staroň výborným zákrokom vytlačil do žrde. Prvý polčas viac nebezpečných akcií nepriniesol, ale hostia sa napriek tomu dokázali presadiť aj gólovo. V 32. minúte poslali hostia jednoduchú loptu z krídelného priestoru do pokutového územia, kde sa nešťastne odrazila do ruky brániaceho Ľ. Glončáka, čo hlavný rozhodca posúdil ako nedovolené hranie rukou. Nariadený pokutový kop hostia premenili a výsledok 0:1 ostal v platnosti do konca prvého polčasu.

V druhom polčase došlo k niekoľkým striedaniam a Ondrašová bola s pribúdajúcimi minútami čoraz aktívnejšia, najmä v krídelných priestoroch. Domácim sa však nedarila finálna fáza a hostia navyše kúskovali hru, všetko tak nasvedčovalo tomu, že v tomto zápase Ondrašová nezaboduje. Všetko sa však zmenilo v 77. minúte, keď sa na pravej strane dostal k lopte L. Gvoth, ktorému sa podarilo prízemnou „obaľovanou“ strelou takmer z rohu šestnástky prekvapiť brankára hostí a bolo vyrovnané.

Po vyrovnávajúcom góle sa Ondrašová snažila pokračovať v aktívnej útočnej hre, čím ale zároveň nechávala priestor súperovi na protiútoky. Krátko po 80. minúte sa do veľkej šance dostali opäť hostia, ktorí sa počas rýchleho protiútoku ocitli v prečíslení traja na jedného. Hosťujúci útočník sa v tejto šanci rozhodol zakončovať sám, ale pohotového brankára domácich prekonať nedokázal. O niekoľko minút nato sa do rýchleho protiútoku dostali aj domáci, kolmú prihrávku zo stredu poľa spracoval opäť na pravej strane šestnástky L. Gvoth, ktorého prudká strieľaná prihrávka aj s trochou šťastia zapadla do brány. Vo zvyšných minútach sa Ondrašová pochopiteľne sústredila už len na obranu, a hoci v samotnom závere dohrávala bez zraneného F. Michalidesa, dôležité tri body si v derby s Trnovcom postrážila.

Hráč zápasu: Lukáš Gvoth

Nasledujúci zápas odohrá L. Ondrašová v nedeľu v Štiavničke. Zápas sa začne o 17:00.