Naša U11 reprezentovala Liptovský futbalový zväz v Žiline na turnaji „O Stredoslovenský pohár prípraviek“ 2019

Tento turnaj sa uskutočnil v nedeľu 24. marca 2019 a konal sa na hlavnom ihrisku futbalového štadióna MŠK Žilina. Bol to turnaj Oblastných futbalových zväzov Stredoslovenského regiónu. Štartovať mohli hráči vybraní len z regionálnych súťaží jednotlivých ObFZ , bez hráčov z klubov ktoré majú Akadémie, UTM alebo Grassroots. Hralo sa systémom 5 + 1, 1x 20 minút, na dvoch ihriskách s rozmermi 25 x 45 m, bránky 5 x 2 m, lopta veľkosť 4.
Turnaja sa celkovo zúčastnilo desať ObFZ, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín, kde sa tímy stretli každý s každým. V skupine teda každý odohral štyri zápasy a potom ešte jeden zápas o konečné umiestnenie. Zápasy o umiestnenie sa hrali podľa kľúča, že víťazi skupín hrali finále, druhý v skupinách o 3. miesto, tretí o 5. miesto, štvrtý o 7. miesto a piaty o 9. miesto.

Účastníci:

Skupina „A“
ObFZ Banská Bystrica, Liptovský futbalový zväz, ObFZ Čadca, ObFZ Žilina, ObFZ Lučenec

Skupina „B“
Oravský futbalový zväz, ObFZ Rimavská Sobota, ObFZ Zvolen, ObFZ Žiar nad Hronom,
Turčiansky futbalový zväz

Liptovský futbalový zväz, reprezentovalo 11 hráčov z nášho futbalového klubu ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová, ktorí sa stali víťazom zimnej sezóny halových turnajov poriadaných LFZ, vo vekovej kategórii U11 – Krajčí, Krajčuška, Kutnár, Minařík, Perun, Staroň, Vyskočil, Berko, Frič, Kmeť, Kloták. Nominácia bola doplnená len o jednu hráčku Victoriu Havalec z FC 34 LM Palúdzka. Tím viedli tréneri Pavod Demenčík a Martin Vyskočil, takisto z ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová.

Naše Zápasy v skupine:

Na úvod sme sa stretli s výborne hrajúcim ObFZ Lučenec. Prehrávali sme, ale dokázali sme otočiť výsledok v náš prospech. Avšak 20. sekúnd pred koncom sa Lučencu podarilo vyrovnať . Náš prvý zápas sa tak skončil remízou 2:2.

V druhom zápase sme narazili na ObFZ Čadca. Bol to vyrovnaný zápas, ale skóre sa menilo ako na hojdačke. O našom víťazstve 3:2 sme napokon rozhodli parádne zahratým priamym kopom.

V treťom zápase sme nastúpili proti neskoršiemu víťazovi celého turnaja ObFZ Žilina. Súper nad nami vyhrával rozdielom dvoch gólov. Nám sa pred koncom podarilo znížiť, ale na vyrovnanie už nezostal čas. Tento zápas sme tak nakoniec prehrali 2:1. Bola to zároveň jediná prehra nášho družstva na celom turnaji. Mrzí to , lebo obidvaja tréneri sa zhodli, že to bol pre nás určite hrateľný súper.

V poslednom dueli v skupine, sme sa stretli s ObFZ Banská Bystrica. Hneď v úvode sme dostali gól, ale potom sme prevzali iniciatívu. Mali sme viacero šancí, ktoré sme nepremenili, ale aj napriek tomu sme tromi gólmi otočili výsledok v náš prospech a zvíťazili 3:1

Po konečnom sčítaní bodov, sme nakoniec s jednou remízou, jednou prehrou a dvomi víťazstvami získali sedem bodov a umiestnili sme sa na 3. mieste v skupine.

Zápas o celkové umiestnenie o 5-6. miesto:

V tomto zápase nás čakal súper z ObFZ Rimavská Sobota. Po úvodnom oťukávaní sme boli lepším mužstvom. Súpera sme do vážnejšej šance nepustili, naopak boli sme to my, ktorí sme dva krát rozvlnili sieť Rimavskej Soboty. Po záverečnom hvizde rozhodcu, sme sa tak tešili z víťazstva 2:0 a konečného 5. miesta na tomto turnaji.

V konkurencii desiatich výberov ObFZ zo Stredného Slovenska sme sa ako reprezentácia LFZ umiestnili na celkovom 5. mieste. Určite to nie je zlé umiestnenie. Pri troche šťastia v zápasoch v skupine, sme mohli hrať aj o vyššie priečky. Ale je to turnaj a na takýchto podujatiach rozhodujú aj maličkosti a aj to šťastie.
Účasťou na tomto turnaji sme nášmu Liptovskému futbalovému zväzu, výkonmi a určite ani výsledkom hanbu neurobili. Skôr naopak. Je to aj zlepšenie oproti vlaňajšiemu ročníku v Žiari nad Hronom, kde sme obsadili 8. miesto.

Hráči si domov odniesli veľa nových zážitkov a možno i skúseností, ktoré by ich mohli motivovať smerom k ich ďalšej futbalovej budúcnosti. Pre trénerov to zasa bola veľká skúsenosť, keď mali možnosť vidieť svojich hráčov v priamej konfrontácii aj s tímami aj s iných regiónov.

Na záver treba vyzdvihnúť vysokú organizačnú úroveň ObFZ Žilina. Počnúc usporiadateľmi, cez parkovanie autobusu, šatne, organizáciu diania na ihrisku a podobne, to zvládli na výbornú.
Tak isto treba poďakovať LFZ za zabezpečenie dopravy a občerstvenia pre hráčov a realizačný tím.

rbt
dav

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.

Menu