Ondrašovská horička 2022- zhodnotenie.

12. 6. 2022 sme po troch rokoch čakania opäť organizovali tradičné bežecké podujatie nášho športového klubu, 37 ročník Ondrašovskej horičky. Výnútenú pauzu od roku 2019 sme využili na zmeny, ktoré vychádzajú v ústrety potrebám bežcov. Bežecké trasy hlavných kategórií sme upravili tak, aby sme sa vyhli asfaltovej cesta a pridali viac poľných, respektíve lesných ciest. Hlavne výbeh na Háj Nicovô bežeckou trasou Michala Martikána prekvapil bežcov, ale odozva na zmenu trasy bola pozitívne. Tak isto nový bežecký úsek cez pahorok stráne poskytol bežcom krásne výhľady na mesto Liptovský Mikuláš s hrebeňom Nízkych Tatier na horizonte a tento úsek pridal na atraktivite trasy. Poslednou novinkou bolo vyhlásenie novej súťažnej kategórie Canicrossu- beh so psom na vôdzke. Poslednou súťažnou kategóriou boli pretekári Nordic Wallkingu.

Spoluorganizátorom preteku bolo mesto Liptovský Mikuláš a  Olympijský klub Liptova.  Generálnym partnerom podujatia bol INTERSPORT Liptovský Mikuláš.

Na tohtoročnom preteku sa zúčastnilo takmer 200 bežcov z celého Slovenska a jedna bežkyňa z Českej Republiky. V štartovnom poli sme mali bežcov z okresu LM, Martin, Tvrdošín, Lučenec, Rajeckých Teplíc, z Bratislavy a aj z Košíc, takže sme oslovili športovcov viacmenej z celého Slovenska.

Na hlavnej 14 km dlhej mužskej trase dominoval Pavol Orolín z Popradu (0:54:18 ktorý zvíťazil pred druhým v poradí Rasťom Kalinom z Maratón klubu Rajec (0:55.25) a tretie miesto patrilo „štamgastovi horičky“ Miroslavovi Gadovi (0:55:40) z ŠK Copy servis Liptovský Mikuláš.

Na 7,6 km dlhej trase ženskej trase zvíťazila Petra Pastorová (0:31:54) z Ostravy ktorá je mimochodom 5 násobná majsterka ČR v maratóne, druhé miesto patrilo Kataríne Paulínyovej (0:32:23) z AK ZŤS Martin a na treťom mieste skončila bežkyňa ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová Michaela Kucháriková (0:34:24).

Počas preteku sme na našom športovom areáli privítali aj športovú ambasádroku tohto podujatia, slovenskú reprezentantku v ateltike v behu na 800 m., olymiponičku z Tokya Gabrielu Gajanovú z Tokia. Táto skvelá bežkyňa začínala s behom práve na podujatiach Liptovskej bežeckej ligy kde si jej talent všimli funkcionári z Olympijského klubu Liptova a tak sa začala Gabikina športová kariéra v plnom tréningovom nasadení.

Kompletné výsledky všetkých kategórií nájdete v odkilku:

Viedoreportáž TV Liptov: odklik

Poďakovanie patrí všetkým dobrovoľníkom za pomoc aj DHZ Liptovská Ondrašová za dozor a spoluprácu pri regulácii trati. Veľké ďakujem patrí aj všetkým sponzorom ktorí podporili organizáciu finančnými aj vecnými darmi.Veríme, že sa takto za rok opäť stretneme pri 38. ročníku Ondrašovskej horičky