Prekvapenie kola – Ondrašová brala v Beňadikovej všetky tri body!

V 21. kole vycestovali hráči A mužstva Liptovskej Ondrašovej do Beňadikovej. Papierovým favoritom stretnutia boli domáci, ktorí sú v priebežnej tabuľke na treťom mieste. Navyše, Ondrašová mala problémy s kádrom, nemohla počítať s viacerými stabilnými členmi kádra vrátane dôležitého hráča stredu poľa P. Kunu. Hostia sa napriek tomu zišli v dostatočnom počte a od začiatku zápasu dávali najavo, že do Beňadikovej neprišli len na výlet.

Zápas bol pomerne vyrovnaný a šance sa rodili len veľmi ťažko. Všetko podstatné sa udialo v druhom polčase, v ktorom padli tri góly v priebehu neuveriteľných dvoch minút. Vedenia sa ujali hostia po hlavičkovom zakončení štandardnej situácie. Ondrašová sa niekoľko sekúnd po góle pokúsila ohroziť brankára strelou spoza šestnástky, a hoci tento pokus nepatril medzi nebezpečné, brankárovi hostí lopta odskočila od nohy, čo pohotovo využil J. Staroň na vyrovnanie. Približne o minútu sa potom Ondrašovej vydarila krídelná akcia s nebezpečnou krížnou prihrávkou do pokutového územia. Prihrávku sa snažil súper upratať do bezpečia, ale nešťastne si loptu strelil do vlastnej brány. Od tohto momentu sa Ondrašová začala sústrediť najmä na to, aby nedostala gól. Defenzíva hostí bola tentokrát pevná, hoci v samotnom závere sa domáci dostali do jednej vyloženej šance. Našťastie, F. Michalides v bráne hostí loptu za svoj chrbát nepustil.

V prebiehajúcej jarnej časti sezóny sa tak A mužstvo Liptovskej Ondrašovej dočkalo prvého víťazstva.

Hráč zápasu: Emil Cholvadt

Nasledujúci zápas odohrá Ondrašová v nedeľu 21. mája 2023 na domácom ihrisku proti Podturni. Zápas sa začne o 17:00.