ŠK  Demänová  –  ŠK  Kriváň  Liptovská Ondrašová      3:2  (0:1)

Góly:  22´ Václav, 59´ Kubovčík

Kubovčík 8, Čajka 8, Jamnický ©7, Purgat 6, Rypák 6, Rázga 7, Machovec 7, Václav 6, Kráľ 6,

Arató 6, Lis 7, Halík 6, Kacian 6,

HODNOTENIE:
10-9 VYNIKAJÚCI, 8-7 NADPRIEMERNÝ, 6-5 PRIEMERNÝ, 4-3 PODPRIEMERNÝ, 2-1 VEĽMI SLABÝ

Najlepší hráči: Kubovčík,  Čajka

Žlté karty:  neboli                                           Červené karty:   neboli

Na prvý prípravný zápas sme v nedeľu vycestovali k súperovi do Demänovej.  Zišli sme sa trinásti a všetci dostali možnosť zahrať si v tomto stretnutí. Už v 3. minúte vystrelil Václav, brankár loptu len vyrazil pred seba a poradil si aj s nasledujúcou dorážkou Machovca. Hneď z protiútoku nebezpečne pohrozili aj domáci, ale náš brankár Kubovčík im ich šancu zlikvidoval výborným vybehnutím. O štyri minúty unikol Arató, no s jeho zakončením si brankár poradil. V 19. minúte zahrával súper priamy kop, ktorý Kubovčík bez problémov zlikvidoval. Už o tri minúty urobil domáci brankár hrubú chybu, keď v šestnástke chytil do rúk malú domov a my sme zahrávali nepriamy kop. Do lopty sa oprel Václav a otvoril skóre. V 30. minúte mali domáci náznak šance, ale Kubovčík si opäť poradil. O minútu poslal dobrý center do šestnástky Demänovej Král, no škoda že Machovec na loptu nedosiahol. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mali domáci v 33. minúte, keď po faule v našej šestnástke na ich prenikajúceho hráča kopali pokutový kop, ktorý našťastie nepremenili.

Do druhého polčasu sme prestriedali a niektorí hráči nastúpili na posty na ktorých doteraz ešte nehrali. Napriek tomu sme so súperom, ktorý postavil aj viacero starších hráčov dokázali držať krok.

V 43. minúte sa do čistej šance dostal Jamnický, ale zakončil vedľa. O chvíľu sa do samostatného nájazdu dostal Machovec, no v poslednej chvíli si hodil príliš dlhú loptu a domáci brankár mu vybehnutím túto šancu zmaril. V 50. minúte sa do prieniku dostali aj domáci, no túto  pre nás nebezpečnú situáciu vyriešil Čajka, ktorý v druhom polčase nastúpil na poste stopéra. O tri minúty však súper vyrovnal. Po chybe striedajúceho brankára Krála, ktorý zle odkopol loptu súper pohodlne skóroval. V 56. minúte sa už, už do šance dostával Jamnický, ale domáca obrana ho dokázala zastaviť. O štyri minúty výborne vystihol rozohrávku domácich Kubovčík, získal loptu a svoj nájazd premenil na náš druhý gól. V 62. minúte strelu Václava brankár kryl. Potom začali mať viac z hry domáci. V 67. a 68. minúte nás dva krát po sebe podržal dobrými zákrokmi brankár Král. Minútu pred koncom však domáci po prudkej strele vyrovnali a potom v nadstavenom čase pridali aj tretí gól.

Tréner Pavol Demenčík:

Tento prípravný zápas určite splnil svoj účel, aj keď sme sa miestami na ihrisku trochu hľadali.

Bolo to spôsobené aj tým, že viacerí hráči si vyskúšali rôzne posty. Napriek tomu, že sme prehrali, nemusíme vešať hlavy, lebo po hernej stránke to nebolo najhoršie.

Zápas nám ale ukázal aj to, že všetci hráči určite majú čo zlepšovať. Dosiahnuť zlepšenie však môžu len vtedy ak budú pravidelne chodiť na tréningy a na týchto tréningoch poctivo a trpezlivo pracovať.

Na zápas sme sa nezišli kompletní a preto by som chcel, aby aj tí, ktorí neboli na tomto zápase prišli medzi nás na tréning a začali s nami trénovať a hrávať – Fehérpataky, Benikovský, Rojík, Ševček.

Ja, aj chalani z tímu by sme to určite len a len uvítali.

Tréningy tento týždeň budú v UTOROK, STREDU a PIATOK o 16.00 hod.