06.04.2014  prípravný zápas – Žiaci  (odveta)

ŠK  Kriváň  Liptovská Ondrašová  –  ŠK  Demänová      1:5   (0:1)

Gól:  61´ Král

Zostava + známka:  Kubovčík 6,  Rázga 6,  Čajka 6,  Sivák 6,  Rypák 6,  Ševček 6,  Jamnický 6,  Král 7,  Lis 6,  Arató ©7,  Kacian 6,

HODNOTENIE:  10-9 VYNIKAJÚCI, 8-7 NADPRIEMERNÝ, 6-5 PRIEMERNÝ, 4-3 PODPRIEMERNÝ, 2-1 VEĽMI SLABÝ

Najlepší hráči: Král, Arató

Žlté karty:  neboli                                         Červené karty:   neboli

Na tento odvetný zápas sme sa zišli presne jedenásti a tak si do sýtosti mohli zahrať aj naše najmladšie nádeje Ševček a Kacian. Obidvaja odohrali celé stretnutie a aj keď ešte nemajú skoro žiadne skúsenosti zo zápasov, dokázali sa dobre zapojiť. V úvodnej desaťminútovke sme boli aktívnejší a už v 4. minúte poslal Arató slabú strelu vedľa. O tri minúty predviedla parádnu akciu štvorica Král – Lis – Arató – Jamnický, no chýbal jej len gól.

V 9. minúte Jamnický centrom našiel v šestnástke voľného Aratá, ale ten mieril len do brankára. Hneď z protiútoku prvý krát nebezpečne pohrozili aj hostia, no našťastie netrafili našu bránku. V 14. minúte sa pokúšal z uhla zakončiť Arató, ale opäť mieril vedľa. Hostia udreli v 16. minúte. Ich útočník si poradil s tromi našimi obrancami a popri vybiehajúcom Kubovčíkovi otvoril skóre. V 21. minúte sa pokúšal vyrovnať kto iný ak nie Arató a znovu nepresne. Potom zahrávali hostia priamy kop, ale Kubovčík si poradil. V poslednej minúte mal čistú šancu znovu Arató, ale v koncovke sa unáhlil a tak aj táto šanca zostala nevyužitá.

Hneď na začiatku druhého polčasu potiahol po ľavej strane loptu Arató, ale skončil na brankárovi. Hostia odpovedali v 40. minúte a dva krát po sebe odvracal ich príležitosti náš stopér Čajka. O dve minúty ďalšiu strelu Demänovej náš brankár chytil. V 50. minúte poslal z pravej strany krížom cez päťku dobrú loptu Arató, ale ani jeden z našich hráčov ju už nestihol dobehnúť. O päť minút ďalšia naša šanca skončila nad. Hrať futbal sa snažil aj súper a podnikal proti nám nebezpečné protiútoky. Naj, naj super šancu zápasu sme mali v 59. minúte. Nedokázali sme ale trafiť ani úplne prázdnu bránku, už prekonaného brankára hostí. Vytúženého a určite aj zaslúženého gólu sme sa dočkali v 61. minúte. Arató zahral roh, v šestnástke sa s loptou najlepšie zorientoval Král a vyrovnal. Hostia sa potom asi zľakli, lebo okamžite po našom vyrovnaní poslali do hry naraz viacero starších hráčov, ktorí sú vekom už dorastenci. To sa aj okamžite prejavilo a my sme v rozpätí troch minút dostali tri góly a zrazu sme prehrávali 1:4. Po štvrtom góle v našej sieti si niektorí hráči pomenili posty a zápas sa potom už len dohrával.  Dve minúty pred koncom sa ešte pokúšal znížiť Arató, ale v tomto zápase mu nebolo súdené dať gól. V poslednej minúte hostia ešte pridali piaty gól.

Tréner Pavol Demenčík:   Prehrali sme vysokým rozdielom, ale výsledok nebol v tomto zápase až taký dôležitý. Aj keď súper proti nám postavil aj viacerých dorastencov, ako tím sme boli futbalovejším mužstvom. Páčilo sa mi, že keď bolo treba, starší hráči dokázali zaskočiť za naše najmladšie nádeje. Mali sme aj veľa príležitostí na strelenie gólu, ale nezvládli sme koncovku. Najviac ma mrzí zranenie Jamnického, ktorý musel odísť z ihriska už v 10. minúte a pravdepodobne nám bude v nasledujúcom, už majstrovskom zápase v Kvačanoch chýbať.

Všetci hráči žiackeho mužstva musia začať brať futbal vážne a svoj program si plánovať tak, aby boli čo najčastejšie na tréningoch a aby len tak, keď sa im zachce nevynechávali zápasy.