Remíza, s ktorou je spokojnejší Bobrovec

Po niekoľkých rokoch sa na ihrisku v Ondrašovej streli v súťažnom zápase tradiční rivali, ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová hostila ŠK Bobrovec. Hostia zaznamenali sériu 4 víťazstiev v rade, a tak do zápasu vstupovali ako mierny favorit. Na ihrisku sa to ale nepotvrdilo, pretože Ondrašová bola od začiatku zápasu viac než vyrovnaným súperom. Najmä v poslednej tretine prvého polčasu získala Ondrašová výraznú hernú prevahu, ktorú korunovala úvodným gólom. Po kolmom centri z hĺbky poľa unikol po krídle za obranu L. Gvoth, ktorému sa podarilo nájsť krížnou prihrávkou cez pokutové územie L. Zeleňáka a hrajúci tréner Ondrašovej ponúknutú príležitosť využil. O niekoľko minút potom mohol padnúť aj druhý gól, ekvilibristická strela J. Staroňa (tzv. rabona) spoza šestnástky však tesne minula ľavú žrď.

V druhom polčase sa hral spočiatku podobný futbal ako v tom prvom, Ondrašová mala do 70. minúty zápas pod kontrolou a dokázala si vypracovať aj ďalšie šance. Tie však ostali nevyužité a súper zacítil šancu aspoň na bod. V 75. minúte sa síce dostali hostia po slovnej inzultácii rozhodcu do početnej nevýhody, stavili však všetko na útok a zjavne unavení domáci mali v obrane čoraz väčšie problémy. Aktivitou v závere si Bobrovec napokon vybojoval pokutový kop, ktorý 88. minúte aj úspešne premenil.

Vzhľadom na priebeh zápasu sú z bodom za remízu 1:1 určite spokojnejší hostia.

Hráč zápasu: Lukáš Zeleňák

Nasledujúci zápas odohrá Liptovská Ondrašová netradične v sobotu 13. 5. 2023 na ihrisku v Beňadikovej. Zápas sa začne o 16:30.