Remíza v Štiavničke

V 24. kole zavítalo A mužstvo Liptovskej Ondrašovej do Štiavničky. V tomto zápase sa stretli susedia zo spodnej časti tabuľky v súboji o dôležité body. Do zápasu vstúpili lepšie domáci, ktorým sa aktívnou fyzickou hrou podarilo zaskočiť súpera, v dôsledku čoho si vytvárali hneď od úvodu pomerne veľa šancí. Preťaženú obranu Ondrašovej domáci prelomili už v 9. minúte, keď dokázali prečísliť hráčov súpera, dostať loptu do ohňa a po dôraze v bránkovom území aj efektívne zakončiť. Ani po góle sa Ondrašová nedokázala dostať do tempa a súper pokračoval vo vytváraní ďalších šancí. Napriek tomu Štiavnička nedokázala pridať ďalší gól a postupne sa obraz hry začal meniť. Približne od polovice 1. polčasu začali hroziť v útočnej fáze aj hostia, ktorí si dokonca vypracovali niekoľko vynikajúcich gólových príležitostí. Najväčšiu príležitosť na skórovanie mal L. Gvoth, ktorý sa v 1. polčase ocitol v samostatnom nájazde. Ďalšiu príležitosť mal E. Cholvadt, hlavičkujúci po krížnom centri z rohu bránkového územia. Tieto šance však zostali nevyužité, a tak sa polčas skončil výsledkom 1:0.

V 2. polčase sa hral vyrovnaný futbal, Ondrašová mala menej vyložených príležitostí, ale zato získala väčšiu prevahu v strede poľa. Za zvýšenú aktivitu sa hostia napokon dočkali odmeny, keď po prieniku L. Zeleňáka do šestnástky zasiahol hráč Štiavničky loptu rukou a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil D. Mirga a v 78. minúte penaltu s prehľadom premenil.

Domáci sa v závere stretnutia ešte pokúsili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ich fyzickej hre a nakopávaným loptám však obrana Ondrašovej odolala, a tak si súperi po remíze 1:1 body podelili.

Hráč zápasu: Jozef Staroň

Nasledujúci zápas odohrá Liptovská Ondrašová na domácej pôde, v nedeľu 11. 6. 2023 privíta druhý tím tabuľky z Lúčok. Zápas sa začne o 17:00.