Rozlúčka s jesennou časťou sezóny v znamení dominantného víťazstva

Posledné kolo jesennej časti sezóny odohralo A mužstvo Liptovskej Ondrašovej na domácej pôde proti TJ Družstevník Východná. Počas prvej polhodiny zápasu sa obe mužstvá akoby len oťukávali, hral sa pomerne vyrovnaný medzišestnástkový futbal s minimom šancí. Prvá veľká gólová príležitosť prišla až po polhodine hry a mali ju hostia. V 31. minúte sa po nedôslednom bránení Ondrašovej ocitol útočiaci hráč s loptou zoči-voči domácemu brankárovi J. Staroňovi – ten však pohotovo zmenšil strelecký uhol a strelu zneškodnil. Ondrašová na túto príležitosť zareagovala tým najlepším možným spôsobom. Po peknej kombinácii so začiatkom ešte na vlastnej polovici sa v 33. minúte dostal do streleckej príležitosti vnútri šestnástky D. Pokorný, ktorý potvrdil svoju streleckú formu a Ondrašová sa ujala vedenia. Po strelenom góle sa herný prejav Ondrašovej ešte zlepšil a o desať minút neskôr vsietili domáci (opäť po peknej kombinačnej akcii) aj druhý gól, ktorým uzavreli skóre prvého dejstva. Po zmene strán Ondrašová nadviazala na výkon z konca prvého polčasu a v 59. minúte tretím gólom svojho súpera definitívne zlomila. Od tohto momentu bol na ihrisku prakticky len jeden tím, domáci sa bavili futbalom, zatiaľ čo hostia už len čakali na záverečný hvizd. V záverečnej polhodine stihli domáci vsietiť svojmu súperovi ešte ďalšie štyri góly, a tak sa napokon tešili z vysokého víťazstva 7:0.

Ide o doposiaľ najvyššie víťazstvo Ondrašovej v sezóne, pri ktorom treba vyzdvihnúť predovšetkým skvelý tímový výkon. Vďaka tomuto víťazstvu postúpila Ondrašová v tabuľke o tri miesta a prezimuje na 10. priečke.

Hráč zápasu: P. Mičáň

Najbližší majstrovský zápas odohrá A mužstvo Liptovskej Ondrašovej 26. marca 2023 na domácej pôde proti lídrovi tabuľky TJ Tatran Hybe. Zápas sa začne o 15:00.