Solídny výkon proti Lúčkam, na body to však nestačilo

V predposlednom kole sezóny hostilo A mužstvo Liptovskej Ondrašovej na domácom trávniku ŠK Kúpele-Lúčky. Favoritom stretnutia boli hostia, ktorým mohlo prípadné víťazstvo definitívne zabezpečiť 2. miesto v tabuľke, znamenajúce pravdepodobne aj postup do vyššej súťaže. Ondrašová, naopak, v závere sezóny bojuje o to, aby si udržala 12. miesto, prípadne aby poskočila na 11. priečku, čo by mohlo stačiť na udržanie sa v súťaži.

Do zápasu vstúpili lepšie hostia, ktorých technicky disponovaní hráči dokázali podržať loptu a hroziť z postupných útokov bez nutnosti nakopávania lôpt. Z vypracovaných šancí stojí za zmienku najmä technická strela zvnútra šestnástky, po ktorej v prvej polovici prvého polčasu zazvonila za chrbtom J. Staroňa žrď. V priebehu prvého polčasu však Ondrašová dokázala vyrovnať priebeh zápasu, domáci hráči boli čoraz aktívnejší aj smerom dopredu a dokázali si vypracovať niekoľko pološancí a aj jednu „tutovku“. Približne v polovici prvého dejstva prenikol po rýchlom protiútoku za chrbát hosťujúcej obrany M. Mikušiak, no v pokutovom území zoči-voči brankárovi bránu prestrelil. Ondrašová aj po tejto šanci pokračovala v solídnom výkone, ale nedokázala udržať koncentráciu do úplného konca polčasu. Keď sa už zdalo, že hráči odídu do šatní za nerozhodného stavu, hostia nečakane udreli. V nadstavenom čase využili prečíslenie na pravej strane domácich, po ktorom sa následne v polkruhu šestnástky zmocnil lopty hrotový útočník, a keďže nebol tesnejšie bránený ani zdvojený, uplatnil svoju rýchlosť, vnikol do pokutového územia a do protipohybu brankára efektívne zakončil.

V druhom polčase mali od začiatku mierne navrch opäť hostia, ktorí sa tlačili dopredu a získavali štandardné situácie. Napriek tomu, že väčšinu centrov obrana Ondrašovej odvrátila, v 57. minúte sa hostia po rohovom kope presadili, keď lopta po hlavičkovom súboji oblúkom zapadla za chrbát J. Staroňa. Domáci sa ani po góle nezlomili, naopak, v čase od 60. do 80. minúty boli azda najaktívnejší a bojovali o strelenie kontaktného gólu. Najbližšie k nemu mal po presnom centri L. Zeleňáka do vnútra šestnástky L. Gvoth, jeho prudký volej asi z 11 metrov však mieril nad. Približne od 70. minúty sa Ondrašová ešte pokúsila zintenzívniť hernú aktivitu striedaniami, ktoré mužstvu skutočne priniesli novú energiu, ale domáci sa už presadiť nedokázali. Naopak, súper využíval otvorené priestory a nebyť vynikajúcich zákrokov J. Staroňa mohol z protiútokov vsietiť niekoľko ďalších gólov. Lúčky sa presadili až v samotnom závere stretnutia, keď po dôraze v útočnej fáze prelomili už zjavne unavenú obranu domácich a upravili na konečných 0:3.

ŠK Kúpele-Lúčky si týmto výsledkom zabezpečili definitívne 2. miesto v tabuľke. Pri pohľade na tabuľku je zároveň zrejmé, že Ondrašová vo svojej premiérovej sezóne v 8. lige Sportika neskončí horšie ako na 12. mieste, pričom v poslednom kole môže ešte zabojovať aj o 11. priečku.

Hráč zápasu: Jozef Staroň

Posledný zápas sezóny odohrá Liptovská Ondrašová v nedeľu 18. 6. 2023 na ihrisku vo Východnej. Zápas sa začne o 17:30.

Menu