Solídny výkon proti Ľupči, ale na body to nestačilo

18. kolo odohrala Liptovská Ondrašová na domácej pôde so súperom z hornej časti tabuľky – Partizánskou Ľupčou. Od začiatku stretnutia bola Ondrašová aktívnejším tímom a hneď v úvode si vypracovala príležitosť na skórovanie. Po kolmej prihrávke zo stredu poľa sa do úniku dostal T. Močáry, ale z dobrej pozície sa mu brankára hostí prekonať nepodarilo. Dobrý výkon Ondrašovej však napokon bol odmenený aj gólom. V 38. minúte sa po peknej útočnej kombinácii dostal na hranicu šestnástky P. Kuna, ktorý šikovnou krížnou strelou po zemi zaskočil súperovho brankára.

Po úvodnom góle začali hráči Ondrašovej strácať koncentráciu a súper si dokázal vypracovať tri príležitosti na skórovanie z bezprostrednej blízkosti. Do kabín išli napriek tomu tímy za stavu 1:0.

V druhom polčase sa hral vyrovnaný futbal, hra sa odohrávala predovšetkým medzi šestnástkami, čo Ondrašovej vyhovovalo. Lenže v 60. minúte sa sčista-jasna dostal k odrazenej lopte stopér hostí a približne z 20-25 metrovej vzdialenosti nechytateľnou strelou prekonal domáceho brankára.

Herný prejav oboch tímov sa po tomto góle nezmenil a všetko nasvedčovalo tomu, že sa napokon rozídu s remízou. V 80. minúte však Ondrašová darovala svojmu súperovi priamy kop takmer z hranice šestnástky a ponúknutú príležitosť súper dokonale využil. Technická strela k vzdialenejšej žrdi zapadla do siete, a tak Ondrašová napriek solídnemu výkonu napokon nezískala ani bod.

Hráč zápasu: Patrik Kuna

Nasledujúce kolo odohrá Liptovská Ondrašová v nedeľu 30. apríla 2023 v Hubovej. Zápas sa začne o 10:30.