09.10.2016  majstrovský zápas  I. B trieda  U15  STARŠÍ ŽIACI

10. kolo     sezóna 2016/2017

ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová  –  1. OFC Liptovské Sliače   2:2  (0:1)

Zostava + známka:

Labaška 5, Králik 8, Kapalko 8, Čajka © 8, Rypák 7, Maťko 8, Gábor 7, Pavlík 6, Lis 8,  Čajka03 8, Šumský 6 (23´ Bobka 7),

Hodnotenie:  10-9 vynikajúci, 8-7 nadpriemerný, 6-5 priemerný, 4-3 podpriemerný, 2-1 veľmi slabý

Najlepší hráč:  Čajka st., Králik,

Žlté karty:  45´ Čajka st.                   Červené karty:   neboli

Od úvodu obidve mužstvá predvádzali útočný futbal. Hostia sa pokúšali hrať hlavne na brejky, my sme sa viac snažili o kombinačnú hru a postupný prechod do útoku. Prvé pokusy o rýchle úniky jediného súperovho útočníka dokázala naša obrana riešiť, no len do 14. minúty. Vtedy sme po chybách v obrane dostali gól práve z takéhoto úniku. Aj keď strela bola prudká, aj náš brankár mohol lepšie reagovať. Naša kombinácia viazla vo finálnej fáze. Aj keď sme mali dobrú myšlienku, nedokázali sme si dať poriadne prihrávky, ktoré boli v rozhodujúcom momente buď prudké, alebo nepresné. V 20. minúte mal po zlom odkope hosťujúceho brankára dobrú šancu Maťko, ale nedokázal ju premeniť. O dve minúty mieril Čajka st. nad. V 31. minúte Gáborova nepríjemná vysoká padajúca strela takmer skončila pod brvnom, ale súperov brankár ju dokázal vyraziť. To bolo z našej strany v prvom polčase všetko.

Hneď na začiatku druhého polčas zahrával Kapalko priamy kop a loptu hostia zrazili na roh. Tento zahral Čajka st. a po jeho centri sa v päťke najlepšie zorientoval Čajka03 a vyrovnal. Naša radosť však trvala len štyri minúty. Vtedy hostia zahrávali priamy kop a prišla chyba nášho brankára, keď mu ľahká dlho letiaca lopta prepadla pomedzi prsty do siete. Súpera tento moment povzbudil a hostia znovu zvýšili svoju aktivitu. V týchto momentoch nás viackrát podržala celá naša obrana, ktorá nepustila súpera do žiadnej šance. Túto aktivitu hostí sme ustáli. V 50. minúte sa nám predsa len podarilo vyrovnať. Dôrazný Čajka st. dokázal v správnom momente zachytiť rozohrávku súperovho brankára a podarilo sa mu vyrovnať. Do konca zápasu zostávalo ešte dvadsať minút a obidve mužstvá predvádzali snaživý futbal v plnom nasadení, s cieľom strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Ani jednému mužstvu sa to už však nepodarilo a po dobrom výkone obidvoch tímov sa tak zápas skončil spravodlivou remízou.

Slovo trénera: Až v desiatom kole sme konečne odohrali poriadny zápas, proti kvalitnému súperovi. Obidve mužstvá si na ihrisku nič nedarovali a navzájom si dokonale preverili svoje schopnosti. Na túto súťaž to bol nadpriemerný zápas, zatiaľ najlepší, aký sme v tomto súťažnom ročníku odohrali. Svojou kvalitou k tomu určite prispel aj súper. Bodaj by takýchto kvalitných zápasov bolo čo najviac. Hráčom by to určite pomohlo posunúť sa ďalej k lepšiemu…